Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Engelliler Unutulmadı

11.12.2012 Sal, 12:07

Reklam

Dünya Engeller günü nedeniyle Palandöken Belediyesi Kent Konseyi ve Konseyin Kadın Meclisi ile Gençlik Meclisi üyeleri, Erzurum Palandöken Dede Korkut İşitme Engelliler İlköğretim Okulunda eğitim gören öğrencileri ziyaret edip çeşitli hediyeler verdiler.

 
Erzurum da Eğitim ve öğretim veren Palandöken Dede Korkut İşitme engeliler okulu ziyareti sorasında bir açıklama yapan Palandöken Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Orhan Bulutlar, “Engellilerimiz, bedensel ve ruhsal açıdan bazı dezavantajlar taşıyan, ancak akıl, düşünce ve duyguları hepimiz kadar güçlü olan kardeşlerimiz. Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybederek, toplumsal yaşama uyum sağlamakta güçlük çeken kardeşlerimiz için kendi kendilerine yetebilecekleri bir şehir hayatı kurmak istiyoruz. Engelli kardeşlerimizin huzurlu ve rahat bir ortamda zaman geçirmeleri için Erzurum da belediye olarak ilk Engelsiz Yaşam Parkı’nı hayata geçirdik. Engellilerimiz, özel tasarım ve malzemeyle yapılan bu parkta, kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, gönüllerince eğlenebiliyorlar. Hedefimiz, engelli kardeşlerimizin de en az diğer vatandaşlar kadar bu hizmetlerden faydalanmasıdır. Bunun için engelli kardeşlerimize bir söz verdik Palandöken Belediyesi olarak 7/24 saat hizmetlerin de olacak Avrupa standartların da özel donanımlı bir araç tahsisi edeceğiz. Bu araçla istedikleri zaman istedikleri yer gidebilecekler. Ayrıca belediye olarak 4 yıldır yaptığımız çalışmalar da engelli kardeşlerimizi düşünerek ve onları hakkı olan kaldırım ve diğer düzenlemeler yapılarak hizmetimizi yürüttük” dedi.

 
PALANDÖKEN DE ENGELLİLER MECLİSİ KURULUYOR
Palandöken Kent Konseyi bünyesin de oluşturulan Kadın Meclisi, Gençlik Meclisinin ardından Engeliler Meclisi oluşturulması için çalışmalar başlatıldığını hatırlatan Palandöken Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” Kent Konseyi olarak Engelli kardeşlerimizin de yerel yönetimimiz de söz sahibi olabilmesi için kent konseyimizin bünyesin de Engelliler meclisi oluşturarak yerel yönetime katkı sunmalarını arzuluyoruz. Çünkü onların fikirleri, düşünceleri ve ufuklarına her zaman ihtiyacımız olmuştur ve olacaktır. Tıpkı Erzurum da inşa ettiğimiz ilk engeliler yaşam parkı da fikirlerine başvurduğumuz gibi yapacağımız çalışmalar dada yine engelli kardeşlerimiz olacak” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.