Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Engellilerden Uyarı Etiketleriyle Sürücülere İkaz

03.12.2015 Per, 14:49

Engellilerden Uyarı Etiketleriyle Sürücülere İkaz

Reklam

İzmir’in Bayraklı ilçesinde Engelliler Günü kapsamında sokağa çıkan engelli vatandaşlar, araçlarını engellilerin geçişini engelleyecek şekilde park eden sürücülerin araçlarına sarı renkte, “Bir bakar mısınız? Ben buradan geçemedim!” yazan etiketler yapıştırdı. Bazı sürücülerin duyarsızlığı pes dedirtti.

Bayraklı Belediyesi engelli merkezi üyeleri, 3 Aralık Engelliler Günü’nde farkındalık oluşturmak için sokağa çıktı. İlçenin farklı mahallerini sabahın erken saatlerinden itibaren dolaşan engelliler, araçlarını engellilerin geçişini engelleyecek şekilde park eden sürücülerin araçlarına uyarı etiketleri yapıştırdı. “Bir bakar mısınız? Ben buradan geçemedim!” yazan sarı renkte etiketleri yapıştıran engelliler, önemli mesaj verdi. Engelli vatandaşların düzenlediği bu etkinliğe vatandaşlar da destek verdi. Vatandaşların bu etkinliği bazı araç sahiplerinin duyarsızlığını gözler önüne serdi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, belediye olarak engellileri sadece 3 Aralık’ta hatırlamadıklarını belirterek, “Engellilere yönelik çok sayıda projemiz var. Onlar için yıl içerisinde birçok etkinlik, meslek edindirme kursu düzenliyoruz. Engelli araç sayımızı 2’den 3’e çıkardık. En önemlisi onlar için bir merkez kurduk. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bunun bilincinde hareket etmemiz şart! Özellikle sürücüler araçlarını gelişi güzel park etmemeleri gerekiyor. Bazılarının umursamaz tavırları kabul edilemez. Belediye olarak buna izin veremeyeceğiz. Engelli kardeşlerimiz bugün güzel bir etkinliğin altına imza attı. Gereken mesajı verdiklerini düşünüyorum. Biz her zaman onların yanındayız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.