Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Erdem’den Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Çağrısı

23.11.2015 Pts, 12:00

Erdem’den Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Çağrısı

Reklam

Türk Kızılayı Mersin Şube Başkanı Nemci Erdem, Mersinlilere, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri için yardım çağrısında bulundu. Erdem, “Gelin Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine bir el de Mersin’den uzatalım” dedi.

Türk Kızılayı Mersin Şube Başkanı Necmi Erdem, yazılı bir açıklama yaparak, Bayırbucak Türkmenlerinin, Suriye’deki çatışmalarda son günlerde saldırıların hedefi haline geldiklerine dikkat çekti. Saldırılar nedeniyle bu bölgedeki Türkmenlerin çok zor durumda olduklarını belirten Erdem, Mersinlileri, Bayırbucak Türkmenleri için yardım seferberliğine çağırdı. Türk Kızılayı’nın, Suriye’de yaklaşık 5 yıldır süren savaşta mağdur olan tüm kesimlere el uzattığını anımsatan Erdem, “Dün olduğu gibi bugün de yardıma muhtaç kim varsa Kızılay oradadır. Tür Kızılayı Mersin Şubesi olarak Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerinin de yanında olacağız. Şu an saldırıların hedefi halinde olan Türkmenlerin yalnız bırakılması söz konusu değil. 5 yıldır her gün gönderdiğimiz yardımların ötesinde Türkmen kardeşlerimiz için seferberlik ilan etmeli ve yanlarında olduğumuzu göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı’nın başta Türkmenler için olmak üzere sınırdan 5 yıl içinde geçirdiği insani yardım malzemelerinin toplam tutarının 1 milyar lirayı aştığını vurgulayan Erdem, bugün bölgedeki Türkmenlerin çok zor durumda olduklarının altını çizdi. Erdem, Mersinlilere şu çağrıda bulundu: “Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize gelin Mersin’den de el uzatalım. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız ve kurumlar, Kızılay’ın internet sitesi üzerinden ve tüm bankalardaki bağış hesaplarından yardımda bulunabilirler Ayrıca 2868’e ‘Suriye’ yazılarak kısa mesaj atılması halinde, bu bağışlar da Türkmenler için kullanılacak.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.