Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Erdoğan’ın odasında sigara içen tek kişi

12.04.2013 Cum, 12:12

Erdoğan’ın odasında sigara içen tek kişi

Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sigara konusundaki hassasiyetini cümle alem duymuştur. Uzun uğraşları sonucu birçok kişiye sigara bıraktıran Başbakan Erdoğan makam odasında bir kişiye sigara içme fırsatı verdi…

 

 

Lüksemburg Başbakanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın odasında sigara içen tek kişi oldu… Bu bilgiyi AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’tan alan Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Vahap Munyar, Başbakan Erdoğan ile Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncke arasındaki sıcak ilişkiyi bugünkü köşesine taşıdı…

 

 

ERDOĞAN’A ‘BAŞBAKAN’ MUAMELESİ

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla Avrupa Birliği (AB) ülkelerine dönük turu kapsamında Lüksemburg’u da ziyaret etmiş… Lüksemburg’un Başbakanlığını yürüten Jean-Claude Juncker, Başbakan Erdoğan’ı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı olmamasına rağmen, uçağın kapısında karşılamış… Başbakan Erdoğan’ın hiç unutamadığı bu jest karşısında Erdoğan da Lüksemburg Başbakanı’na büyük bir sempati duymaktadır.

 

 

LÜKSEMBURG BAŞBAKANI İLE İLGİNÇ DİYALOG

Lüksemburg Başbakanı Juncker, 2011 Eylül ayında ülkemize resmi ziyarette bulunduğu sırada sigara içmek ister ve Başbakan Erdoğan’dan izin ister. Bakan Bağış’ın anlattığına göre olay şöyle gelişir:

“Jean-Claude Juncker, Başbakanlık’ta ikili görüşme sırasında Tayyip Bey’e sordu: “Tayyip Bey, benim sigara içmem lazım. Burada içmeme izin verir misin, yoksa dışarı mı çıkayım.”

Erdoğan’ın sigara konusundaki hassasiyetine dikkat çekip, o anı anlatmayı sürdürdü:

– Sayın Başbakanımız hemen kül tablası getirtti, Sayın Juncker de sigarasını yaktı. Lüksemburg Başbakanı, Tayyip Bey’in makam odasında sigara içebilen nadir insanlar arasındadır.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.