Anasayfa > Ekonomi, Öne Çıkan Haberler > ERGİAD’tan Gençlik Vizyon toplantısı

31.10.2012 Çar, 4:17

ERGİAD’tan Gençlik Vizyon toplantısı

Reklam

Erzurum Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) Gençlik Vizyon toplantısına Atatürk Üniversitesi Genç Gezginler Kulübü öğrencilerini konuk etti.
ERGİAD’ın haftalık Vizyon toplantıları devam ediyor. ERGİAD Kongre salonunda yapılan toplantıda konuşan Genel Sekreter Halim Gökçe Doğu Anadolu Bölgesi ve Erzurum’un kalkınması için üniversite Sanayi işbirliğinin önemli olduğunu söyledi.

 
ERGİAD, DASİDEF ve TUSKON’un bölgesel ekonomide ufuk oluşturan çalışmalarından söz eden Gökçe, ERGİAD bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Komisyonları ile Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Öğrenci kulüplerinin bir araya gelmesiyle önemli iş birliklerinin sağlanabileceğini ifade etti.

 
Gökçe; DASİDEF öncülüğünde KUDAKA ve KOSGEB’in destekleriyle bölgenin kalkınması için önemli projelerin üretileceği “Proje Meydanı” proje yarışmasının tanıtımını yaptı.

 
Yarışma, TRA 1 Bölgesi (Erzurum, Erzincan,Bayburt) Turizm değer zincirinde özel sektörün, girişimciliğin ve insan kaynaklarının geliştirilmesine,Toplumun turizmi içselleştirmesinin sağlanması ve sektör gelişimini hızlandıracak sosyal ve kültürel ortamın güçlendirilmesine katkı sağlayacak

 
Yatırım ve Kalkınma Projeleri, Girişimcilik Projeleri ve Sosyal İçerikli Projeler ‘e destek verilecek.
Toplam 3 dalda (Sosyal İçerikli,Kalkınma ve Girişimcilik) proje yarışması www.projemeydani.dasidef.org sitesi üzerinde gerçekleşecek.Her dalda başarılı olan ilk 3 proje ödüllendirilecek.Proje dal 1.si projeciler Dernekler bünyesinde işadamlarına danışmanlık yapmak üzere istihdam edilecek.Proje yarışmalarına katılacak olan Genç’lere 130 saat proje yazma eğitimi, KOBİ’lere 660 saat İnovasyon eğitimi verilecek.Yarışmaya Erzurum,Erzincan ve Bayburt illerinde yaşayan en az yüksekokul mezunu Gençler,Kadınlar ve Üniversite Öğrencileri(halen okumakta olan) katılabilecekler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.