Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Erken Yerel Seçim için uzlaşma

06.09.2012 Per, 15:18

Reklam

Türkiye’de yerel seçimlerin öne alınması konusunda en önemli adım atıldı. Seçimlerin öne alınabilmesi için Anayasa değişikliği yapılması gerekiyor. AK Parti ile MHP arasında sağlanan mutabakata göre yerel seçimler 27 Ekim’de yapılacak.
CHP yapılan anlaşmaya imza atmayacağını ancak TBMM’deki oylamada destek vereceklerini söyledi.

CHP’YE ERKEN SEÇİM ZİYARETİ

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, yerel seçimlerin erkene alınmasını görüşmek üzere CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’yi TBMM’deki makamında ziyaret etti. AK Parti, seçimlerin erkene alınması konusunda MHP ile anlaşmıştı. CHP ziyaretinde de Canikli’nin, yerel seçimin erkene alınmasına ilişkin yazılı bir metin sunabileceği belirtiliyor.

 

Muharrem İnce, Canikli’yi kapıda karşıladı. Görüşmeye CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan da katılıyor. Görüşmenin ardından İnce’nin bir açıklama yapması bekleniyor.

 

AK Parti ve MHP 30 Ağustos’ta yapılan ilk görüşmelerinde 2014’te yapılması gereken yerel seçimin 27 Ekim 2013’e çekilmesi konusunda anlaşmıştı. Canikli’nin bugün ayrıca saat 15.00’te de MHP’yi ziyaret edeceği belirtildi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, CHP’nin, yerel seçimlerin 3 Kasım 2013 tarihinde yapılmasının daha uygun olacağını söylediğini bildirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.