Anasayfa > Slayt Haber > Erzurum 112 Acil Sağlık Ekipleri Kışa Hazır

03.12.2015 Per, 13:25

Erzurum 112 Acil Sağlık Ekipleri Kışa Hazır

Reklam

Erzurum’da geçen kış döneminde kar ve tipi nedeniyle yolu kapalı köylerde mahsur kalan 350 hastaya ulaşarak sağlık hizmeti veren 112 Acil Sağlık ekipleri, kış hazırlıklarını tamamladı.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yoğun kar yağışı etkisi altına giren ve köy yollarının kapandığı Erzurum’da, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Kontrol Merkezi’ne bağlı istasyonlarda faaliyet gösteren ambulans ekipleri, kış hazırlıklarını tamamladı. 2014-2015 yılı kış döneminde kar yağışı nedeniyle mahsur kalan 350 hastaya ulaşan 112 Acil Sağlık ekipleri, Erzurum’da dünden itibaren şiddetini arttıran kar yağışıyla birlikte kış hazırlıklarını tamamlayarak zorlu mesaisine başladı. Ambulans helikopter, snowtrack, paletli ve karasal ambulanslarla kapanan köy yollarındaki hastalara gece-gündüz, tipi ve karda büyük bir fedakarlıkla ulaşan sağlık ekipleri, geçen yıl kış döneminde 126’sı doğum hastalıkları, 76’sı kalp damar hastalıkları ve diğer sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyan vatandaşlara hizmet verdi.

“VATANDAŞIMIZA NEREDE OLURSA OLSUN ULAŞIYORUZ”

Çağdaş sağlık hizmeti verdiklerini belirten Erzurum İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, “Bilindiği üzere sağlık hizmetlerinin çağdaş olmasının en önemli kriteri vatandaşa sağlık hizmetini ulaştırabilmektir. Yani dağda, mezrada, hangi coğrafik bölgede yaşarsa yaşasın o vatandaşlar sağlık hizmetlerini alabiliyorsa çağdaş bir sağlık hizmeti verilebiliyor diyebiliriz. Son on yıldır ülkemizde özellikle acil sağlık hizmetleri başta olmak üzere ciddi atılımlarla sağlık hizmetlerimiz gelişti. Biz vatandaşımız hangi evde hangi köyde hangi kırsal mezrada yaşarsa yaşasın ona bir şekilde ulaşıyoruz” dedi.

“GEÇEN KIŞ DÖNEMİNDE 350 HASTAMIZI KURTARDIK”

Geçtiğimiz kış döneminde kapanan köy yollarında mahsur kalan 350 hastaya ulaştıklarını vurgulayan Vançelik, “Köy yolları kar nedeniyle kapandığı zaman snowtrack ve paletli ambulansımızla vatandaşlarımıza ulaşıyoruz. Geçen seneki 2014-2015 kış sezonunda yaklaşık 350’ye yakın hastamızı paletli ambulansımız ve snowtrack yardımıyla aldık. Bu hastalarımızın 126’sı doğum hastalıkları ile ilgili sağlık hizmeti aldılar. İkinci sırada kalp damar hastalıkları ile ilgili 76 hastayı aldık. Yani biz her ne şekilde olursa olsun vatandaşımızın sağlık hizmetini büyük bir fedakarlık sergileyen arkadaşlarımızla birlikte temin ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.