Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde İftar

16.08.2012 Per, 18:01

Reklam

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ildeki spor il temsilcileri ve antrenörlerin onuruna iftar yemeği verildi.

 
Palandöken Kayak Merkezinde bulunan Kayak Eğitim Kamp Merkezi’nde verilen iftar yemeğine izinli olmasına rağmen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’da katıldı. Çintimar İftar yemeğine katılan herkese teşekkür etti. İftar yemeğinde açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Bülent Tilkidöğen, Erzurum’da 39 bin lisanslı kulüp olduğunu ve 12 bin civarında Yaz Spor Okulları’na kayıt yaptıran öğrencinin bulunduğunu söyledi. Tilkidöğen, Erzurum şehir merkezi ve ilçelerde 100 dolayında antrenörün Yaz Spor Okulları’nda görev yaptığını da sözlerine ekledi.

 

 
POLAT: TESİSLERİMİZİN KAPISI HEP AÇIK
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü ve İl Müdürü Vekili Şinasi Polat, gerek üniversiade kapsamında yapılan spor tesislerinin gerekse diğer spor tesislerinin hep spor severlere ve sporculara açık olduğunu söyledi. Polat, “Bizim tesislerimizin kapıları hep açık, istediğiniz saatte tesislerimizde çalışma yapabilirsiniz, yeterki gençleri sporun içine geçin. İl Müdürümüz koordinesinde iyi bir ekip ruhu ile sporda çok büyük bir başarı elde ettik. Bundan sonra da başarılı olmaya devam edeceğiz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak düzenlemiş olduğumuz iftar programına katılan tüm spor il temsilcilerine ve antrenörlere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 
SPORDAKİ BAŞARIDA İL TEMSİLCİSİNİN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, il müdürlüğü olarak spor il temsilcilerini çok önemsediklerini belirterek,sporun gelişmesi ve kalkınması açısından il temsilcilerin kendilerinin adeta gözü kulağı olduğunu söyledi. Çintimar, “Erzurum gerçekten bir spor kenti ve dünya kamp merkezi olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor. Bugün bizim yaptığımız çim sahalar, yapacağımız sahalar ve diğer kurumların da yapacağı sahalarla Erzurum özellikle futbol kampları konusunda da bir cazibe merkezi olacak. Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’ın Diyanet İşleri Başkanlığı ile protokol yapması, Sağlık Bakanımızın Prof. Dr. Recep Akdağ’ın obeziteye karşı savaş açması, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Şahin’in spora destek vermesi, bizim işimizi daha da kolaylaştırdı, çünkü bu destekler sonucunda özellikle binlerce çocuk bu yaz tatilinde hem Kur’an öğrendi, hemde bilinçli bir şekilde spor yapma imkanı buldu. Biz çok çalışmaktan ve gençliğe hizmet etmekten mutluyuz” dedi.

 

 
YEMEĞE ELVAN’DA KATILDI
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen iftar yemeğine Milli atlet Elvan Abeylegesse’de katıldı. Erzurum’u adeta ikinci evi gibi gören ve çalışmaları ile sakatlığından dolayı tedavisini Erzurum’da sürdüren Türkiye’nin atletizmdeki gurur kaynaklarından biri olan Elvan Abeylegesse, Erzurum’u tanıtımından dolayı İl Genel Meclisi tarafından ödüllendirilmiş ve fahri hemşehrilik verilmişti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, “Elvan Abeylegesse sakatlığından dolayı 2012 Londra Olimpiyatlarına katılamadı. Kendisi tam bir şampiyon gibi davrandı, sakat sakat gibi yarışlara katılmadı. Çünkü kendisinden ülke olarak daha çok büyük zaferler ve başarılar bekliyoruz. Kendisi ilimizde bulunduğu için iftar yemeğine davet ettik, iftar yemeğimizi onurlandırdı” dedi.

 

 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, Erzurum’un 12 bin civarındaki yaz spor okullarındaki öğrenci sayısı ile Türkiye’de Adana’dan sonra ikinci sırada yer aldığına işaret ederek, 114 kulüp sayısı ile de son yıllarda büyük bir patlama yaptığını belirterek, bu kulüplerin genelde kış ve buz sporlarına yönelik olaraka kurulduğuna vurgu yaptı. Palandöken Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Köksal Kazmaz’da Erzurum Koordinatörlüğü’nü yaptığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Seyyah Ulu Çınar’ın izinde projesi ile gençlik treni projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.