Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Erzurum Hurdacılar Sitesi Tamamlandı

25.07.2012 Çar, 14:31

Erzurum Hurdacılar Sitesi Tamamlandı

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, inşaatını tamamladığı Hurdacılar Sitesi’nin altyapısı için düğmeye bastı. Kanalizasyon ve içme suyu şebekesinin yanı sıra, çalışmalar kapsamında iletişim ve enerji gibi altyapı gereksinimleri de ortadan kaldırılacak olan Hurdacılar Sitesi, çevre düzenlemesinin ardından Erzurum’un hizmetine sunulacak.

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’da çeşitli iş ve meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf için başlatılan yatırım seferberliğinin, ‘Hurdacılar Sitesi’ ile devam ettiğini söyledi. Başkan Küçükler, Büyükşehir Belediyesi’nin Hurdacılar Sitesi’ndeki yapım çalışmalarını tamamladığını belirterek, temeli geçtiğimiz yıl atılan yatırımın kısa bir süre sonra hurdacılık yapan esnafın hizmetine sunulacağını bildirdi. Sitenin son olarak altyapı ihtiyaçları için harekete geçildiğini kaydeden Başkan Küçükler, sitede su, kanalizasyon, enerji ve iletişim gibi altyapı ağlarının oluşturulmasına başlandığını dile getirdi.

 
20 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen Hurdacılar Sitesi’nin yapımına geçen yıl başlandığını ve bu yıl tamamlandığının altını çizen Küçükler, “Projemizin ihalesini geçtiğimiz yıl yapmış ve temelini atmıştık. İnşaat çalışmalarına yeni sezonla birlikte hız verdik. Sitenin fiziki manada yapılanması süreci tamamlandı ve inşaatı bitti. Altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından hurdacılık yapan esnafımız, her türlü ihtiyaçlarının düşünülerek tasarlandığı bu site içerisinde artık hep bir arada olacak.” diye konuştu.

 
GÜNEY ÇEVRE YOLU’NU HAREKETLİ GÜNLER BEKLİYOR…
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, söz konusu yatırımın, Güney Çevre Yolu’nu da hareketlendireceğinin altını çizdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Güney çevre Yolu üzerinde Sebze Hali bulunuyor. Sebze Hali’nin hemen yanında Nakliyeciler Sitesi, Kamyon ve Tır Parkımız var. Hurdacılar Sitesi’ni de bu noktada konuşlandırarak, yatırımlarımızın bulunduğu bu bölgeye ticari manada bir hareketlilik kazandırmış olacağız” dedi.

 
Öte yandan Başkan Küçükler, Erzurum’da hurdacılık yapan esnafın, Hurdacılar Sitesi’nin hizmete gireceği günü iple çektiklerine işaret ederek, “Esnafımız, bu yatırımı çok önemsiyor. Çünkü modern şehirciliğin gereklerinden birisi olduğu kadar, hurdacılık yapan esnafımız da, şehir dışında faaliyet göstermeyi arzu ediyor. Kaldı ki, bu site sayesinde Erzurum’da geri dönüşüm hizmetlerine de kurumsal bir kimlik kazandırılmış olunacak. Esnafımıza bu vesileyle geri sayımı başlattığımızın müjdesini de vermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

burhan ak

iki senedir 4 hurdacıya gücü yetipte götüremiyor bunun neresi şehircilik hurdacılardan çevresindeki esnaf veoturan vatandaşlar kan ağlıyor ahmaet küçükler tabiki kendi rahat yani tok açın halinden ne anlar misali ama bimeliki bu dünynın öbür tarafıda var orda ne hsap vercek 04.06.2013 günü yeğen ağa mahlaesindeki hurdacı iki yada üçkülo demr yada bakır çıkartıcam diye yakındaki ev ve işyrinin arkasında yakmış olduğu mazemlrden dolayı az daha ev ve işyrleri yanıyordu itfaiye yetişmeseydi küçükler mağdur olan insanlara hurdacılar sitesini yaptık bu ay çıkıyorlarmı diyecekti çünkü ikisenedir öyle diyiyor aynı zamanda bir sürü hırsızlık ve çevre sorunuda cabası ilgili makamların duyarlılık göstermelerini istiyorum saygılarımla

06.06.2013, 8:17