Anasayfa > Yaşam > Erzurum Kar’a gömüldü

28.02.2013 Per, 11:33

Reklam

E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’da birkaç haftadır süren yalancı baharın ardından mart ayına bir gün kala kar yağışı yeniden başladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı uçak seferleri rötar yaptı.
Erzurumlular güne kar yağışıyla başladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışıyla birlikte yollarda buzlanmanın meydan geldiği kentte çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası oluştu. 100’e yakın köy yolunun kar ve tipi nedeniyle yeniden ulaşıma kapandığı kentte İstanbul – Erzurum seferini yapan uçak, kötü hava muhalefeti nedeniyle Erzurum Havalimanı’na iniş yapamayarak Elazığ’a yönlendirildi. Uçak yaklaşık 2 saat sonra Erzurum Havalimanı’na iniş yapabildi.
Bölgede gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan’da 6, Kars’ta 3, Ağrı’da 2, Erzurum’da 1 ve Erzincan’da sıfır, Iğdır’da ise 5 derece olarak ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan’da sıfırın altında 2, Kars ve Ağrı’da sıfırın altında 1, Erzurum’da 4, Erzincan’da 7 ve Iğdır’da 11 derece olması tahmin ediliyor.
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle karayollarında da ulaşımda zaman zaman aksamalar meydana geliyor. Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 180 kişilik ekip, tuzlama aracı, yükleyici, greyder ve kepçe gibi toplam 120 araçla bölge genelindeki karayollarında tuzlama ve karla mücadele çalışması yapıyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.