Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Erzurum kayakta bir numara

07.02.2013 Per, 11:18

Erzurum kayakta bir numara

Reklam

Erzurum GAP Kış Oyunlarına yine damgasını vuran il oldu. Bitlis’in ev sahipliğini yaptığı 7. GAP Kış Oyunlarında kayaklı koşu ve alp disiplininde Erzurum madalyaları toplarken takım birinciliklerini de kimseye kaptırmadı.

 
Çiftkaya Kayak Merkezi ile Bitlis-Tatvan karayolundaki El-Aman Hanı mevkisinde düzenlenen yarışlara, 14 ilden 188 sporcu, 100 antrenör ve yönetici katıldı. Üç gün süren yarışlarda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. Çift Kayak Merkezi’nde düzenlenen Alp disiplini yarışlarında Çocuk 1 Erkeklerde Erzurum’dan Kerem Timur, Çocuk 1 Kızlarda Erzurum’dan Sıla Kara, Çocuk 2 Erkeklerde Erzurum’dan Mehmet Enes Limon, Çocuk 2 Kızlarda ise Erzurum’dan Ece İs birinciliği elde etti. El-Aman Hanı mevkisinde yapılan kuzey disiplini (Kayaklı Koşu) dalında ise Çocuk Kızlarda Hakkari’den Nazlıcan Düzce, Çocuk Erkeklerde Erzurum’dan Orhan Zegerek, Yıldız Kızlarda Ağrı’dan Zozan Malkoç, Yıldız Erkeklerde Adem Bartan birinciliği elde etti. Yarışlar sonucunda genel klasmanda il bazında birinciliği Erzurum, ikinciliği Bingöl, üçüncülüğü ise Bitlis aldı. Alp disiplininde Antrenör olarak Erzurum GHSİM’den Ahmet Aktaş ile Demet Karslı takımın başında görevli olarak Bitlis’e giderken, Kayaklı Koşu’da ise antrenör olarak Aykut Taşçı ve Hikmet Morçin görev yaptı. Kafile başkanı olarak da Yakut Çiltaş Bitlis’e gitti.

 
Erzurumlu sporcuların kayaklı koşu ve alp disiplininde başarılı olarak madalyaları toplaması ve takım birinciliğini kazanması şehirde büyük bir sevinç yaşattı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.