Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Erzurum Köylerine Duble Yol

13.08.2012 Pts, 17:12

Reklam

Yakutiye Belediyesi köy ve köy mahallelere duble yollar yapıyor köyleri için yol genişletme ve asfalt çalışmaları başlattı. Belediye Başkanı Ali Korkut, köy yollarının genişletilerek çift şerite dönüştürüldüğünü, dolguların ardından sıcak asfalt atılarak uzun ömürlü yolların yapılacağını söyledi. Yakutiye Belediyesi, Tortum yolu üzerinde yaklaşık 167 kilometre uzunluğunda köy ve bağlantı yolu yapıyor.

 
Yakutiye Belediyesi, kendisine bağlı mahalle/köyler ile köy yolları için yoğun bir çalışma yürütüyor. Ramazan ayıyla birlikte Tortum yolu üzerindeki sol yana düşen köyler için yol genişletme çalışması yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, Güzelova, Yolgeçti, Yeşilyayla, Muratgeldi,Gülpınar, Kırmızıtaş köyleri için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Korkut, adeta duble yol genişliğine kavuşan köy yollarının, yapılan dolguların ardından sıcak karışımla bitirileceğini söyledi. Ali Korkut, “Dumlu bölgesi olarak ifade ettiğimiz ve çalışma programımız içerisinde yer alan köyler, mahalleler ve mahalle köyler için ciddi mesai hazırlığındayız. Güzelova, Yolgeçti, Yeşilyayla, Muratgeldi,Gülpınar, Kırmızıtaş köyleri için yol genişletme çalışması yapıldı. Ardından bu yollar için dolgu malzemesi, sıkıştırma çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar belirli bir süreç içerisinde sürdürülüyor. Son olarak sıcak karışımla uzun ömürlü yollar yapmış olacağız. Yıllarca kullanılacak bu yollar için genişletme çalışması yaptık. Duble köy yolu inşa ediyoruz” dedi.

 

 
Ali Korkut, Yakutiye sınırları içerisinde yer alan, Tortum yolunun her iki yanındaki köy, mahahle/köy yollarının yapımıyla Dumlu mahallesinin asfalt sorununu bu sezon bitireceklerini ifade etti. Korkut, “İşimiz çok kolay değil, sonuçta bir ilçe belediyesiyiz. Ama Allah’ın izniyle her işin altından kalkıyoruz. Dumlu içerisinde ve çevresinde yer alan köy, mahalle/köylerde de asfalt çalışması yapacağız. Bu sezon Tortum yolu üzerinde bulunan köy, mahallelerimizde yol adına sorun kalmayacak. Bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Yeni sezona, belediye olarak çok fazla iş bırakmadan gireceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.