Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Erzurum MHP”den Sert Açıklama

22.08.2012 Çar, 19:15

Reklam

MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya,  son terör olaylarını değerlendirirken sert açıklamalarda bulundu.  Milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğinin altını çizen Kaya, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

 

“Türk İslam alemi olarak idrak ettiğimiz Ramazan Bayramında, bizlerde bayramlaşma şevki bırakmayan onurdan, haysiyetten, insanlıktan yoksun eli kanlı şerefsizlere ve onlara her türlü destek, imkan ve olanak sağlayan işbirlikçilerine lanet ederek sözlerime başlamak istiyorum.

 

Koskaca bir tarih yazan, 600 yıl dünya ya hükmeden, İslam’ın bayraktarlığını yapıp çağ açıp çağ kapayan Osmanlı torunu Yüce Türk Milletine bu cefayı çektirenleri, milletimizi derin acılara boğan ve infiale sebep olan bu hain saldırıları düzenleyenleri, gerek içerden gerekse dışarıdan ülkemizin milli birlik ve beraberliğine darbe vurmak isteyen hainleri ve bunların güç odaklarını nefretle kınıyorum.

 

 

Gaziantep ilimizde şehit edilen 9 vatandaşımıza ve Uludere de şehit olan 9 askerimize ve 1 Korucumuza Yüce Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

 

 

Ramazan ayında bile saldırılarından vazgeçmeyen teröristlerin parlamentodaki temsilcileri ile kucaklaşmasının ardından bu olayların vukuu bulması, bu canice eylemlere kalkışacak cesareti nereden aldıklarını ortaya koymakla beraber, halkın desteğini arkasına alamayan bebek katillerinin intikamını halktan almaya çalıştığının bir göstergesidir.

 

 

İktidarın yanlış politikaları neticesinde artan terör olayları karşısında daha ne kadar can vereceğimiz merak edilmektedir. Hükümet teröristlere çok fazla taviz vermekten bugün onların karşısında aciz duruma düşmüştür.

 

 

3 yıl önce iktidarın ağzına almaya başladığı açılım zırvası, demokrasi ve özgürlük palavraları, PKK’nın daha da canileşmesine teşvik etmiş ve ülkenin bu duruma gelmesine zemin oluşturmuştur.

 

 

Böyle bir durumda olayların bu duruma gelmesine sebep olan açılım zırvasını ortaya atan sayın bakanın bir an önce istifa etmesi gerekmektedir.

 

 

Bu ve buna benzer olaylardan sonra yetkililerin çıkıp, gerekli tahkikatlar yapılıyor failleri bulunup cezalandırılacak gerekli işlemler titizlikle yapılıyor gibi palavralar atarak halkı kandırmak yerine bu sorunu çözmek için gerçek bir adım atmak istiyorlarsa eğer;

Balık baştan kokar diyerek, T.B.M.M. ye girenlerin hangilerinin millet iradesiyle hangilerinin PKK nın iradesiyle geldiğini ortaya koymak ve etnik bölücülüğe yardım ve yataklık eden, ülkemizin bölünmesine hizmet edenlerin netleşmesi adına dokunulmazlığın kaldırılması gerekmektedir.

 

 

Ancak içinde “Dağdakiler benim canım ciğerimdir” diyen Milletvekili barındıran iktidarın böyle bir adım atmasının söz konusu bile olacağını sanmıyoruz.

 

 

Öte yandan dağdaki teröristler Meclisteki temsilcileri ile buluşurken, kucak kucağa sarmaş dolaş resimler çektirirken Devletin nerede olduğunu merak etmekteyiz.

 

 

Bu hainler planlar yapıp karakolumuza saldırı düzenleyip 9 vatandaşımızı katlederken istihbarat birimleri acaba hangi işlerle meşgul oluyorlar.

 

 

M.İ.T. müsteşarının artık İmralı da ki bebek katiliyle görüşmeleri bırakıp görevinin başına dönmesi gerekmiyor mu?

 

 

Son olarak şunu belirtmek istiyorum ki Türk Milletinin birliğinden ve bütünlüğünden rahatsızlık duyanlar bu birlik ve beraberliği asla bozamayacaklardır. Türk Milliyetçileri buna asla izin vermeyecektir.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen ülkemizde birlik ve beraberlik içerisinde nice günler geçirmemizi temenni ediyorum.

 

 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene…     “

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.