Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Erzurum tabela dikme törenine şahit oldu

01.08.2012 Çar, 16:15

Erzurum tabela dikme törenine şahit oldu

Reklam

Yakutiye Belediyesi tarafından 13.5 milyon lira harcanarak yapımı gerçekleştirilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İl Kongresi için Erzurum’a gelişinde hizmete açtığı caddeye tabelası düzenlenen bir törenle dikildi.  Yapımı geçtiğimiz yıl tamamlanan 2 kilometre uzunluğundaki yola yol levhası ve caddeyi gösterir tabelaya ilk harcı ise Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz Koydu.

 
Yol tabelasına Milletvekili Adnan Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Murat Kılıç, Belediye Başkanı Ali Korkut ve Sağlık İl Müdürü Serhat Vançelik, harç koydular. 435 evin kamulaştırılması sonucu açılan, Erzurum’a yeni bir soluk, ticari açılım getirmesi beklenen yola Erzurum’un medarı iftiharı ve gururu olarak gösterilen Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ismi verilmişti. Açılan yol ve caddeyi gösterir tabelaya bugün harç konuldu. Küçük törenle tabela yerine koyulurken, Milletvekili Adnan Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Murat Kılıç, Belediye Başkanı Ali Korkut ve Sağlık İl Müdürü Serhat Vançelik hatıra resmi çektirdiler. Milletvekili Adnan Yılmaz ve İl Başkanı Murat Kılıç, Prof. Dr. Recep Akdağ caddesine tabela konulması nedeniyle yapılan minik törende Sağlık Bakanı Akdağ adının böyle bir caddeye verilmesinden dolayı Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’a teşekkür ettiler.

 
Korkut’un çalışmaları ve hizmetleriyle övgüyü hak ettiğini söyleyen Milletvekili Yılmaz ve İl Başkanı Kılıç, “Sağlık Bakanımız Prof. Recep Akdağ, hizmetleri ve sağlıkta başarılarıyla dünyaya örnek olmuş, bize de gurur vermiştir. Bağrımızdan çıkan bu değerli insanın isminin yaşatılmasına verile olan, böylesine güzel bir yol açarak, şehre ufuk açan Yakutiye Belediye Başkanımız da bizim gurur kaynağımızdır. Bu levha önünde hatıra resmi çektirmek, harç koymak güzel bir şey” dediler.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

FATİH

HELE ŞU BİZİM MİLLET VEKİLİNİN HALİNE BİR BAKIN YAZIK VALLAHİ YAZIK YANİ BAŞKA KİMSE KALMADIMI O HARCI ATACAK İŞTE BİZİM ŞEHRİMİZİN MİLLET VEKİLİ GURUR DUYALIM BAKAN ŞİMDİ ADNAN YILMAZA MADALYA TAKAR HADİ HERKEZ BİR YANADA İLKESİYLE DURUŞUYLA ORADA BULUNAN SAYIN MURAT KILICA HİÇ YAKIŞTIRAMADIM

02.08.2012, 22:13