Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum Yıkılacak

22.09.2012 Cts, 9:14

Reklam

Afetlere karşı kentsel dönüşüm 150 kamu binasının yıkım töreniyle başlayacak. Yıkılacaklar arasında, kışla, emniyet, okul, hastane ve lojman da bulunuyor. 20 yılda 6.5 milyon konut dönüştürülecek.

 

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın “İktidarı kaybetme pahasına yapacağız” dediği kentsel dönüşümün başlayacağı 5 Ekim’de, aralarında Erzurum’un da bulunduğu 33 ilde yıkılacak 150 kamu binası belirlendi. Bunlar arasında, karargah, emniyet müdürlüğü hizmet binası, ilköğretim okulu, devlet ve kadın doğum hastanesi, sağlık ocağı ve lojmanlar da bulunuyor.

 

 

6.5 milyon konut yeniden yapılacak

Türkiye genelinde 6.5 milyon riskli konutun yıkılacağı kentsel dönüşümde ilk adım, 5 Ekim’de, Başbakan Erdoğan ile   Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’’ın katılacağı törenle atılacak. Afet riski altındaki alanların 20 yıllık süreçte dönüştürüleceği uzun soluklu proje, 33 ilde aynı anda başlatılacak. Dönüşümde ilk yıkımlar, Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Malatya, Nevşehir, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Tunceli ve Van’da yapılacak. Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek proje kapsamındaki yıkımlarda, iş makinelerinin yanı sıra dinamit başta olmak üzere çeşitli patlatma yöntemleri kullanılacak.

 

 

KARAKOL DA YIKILACAK İLKOKUL DA

-İstanbul dışındaki illerde yıkılacak yerler arasında ise şunlar bulunuyor:

Ankara’da MSB lojmanı, Aydın’da Kadın Doğum Hastanesi ve Jandarma Karakolu Hizmet binası, Balıkesir’de 6. Ana Jet Üs Komutanlığı lojmanları, Bitlis Emniyet Ana Hizmet Binası, Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü lojmanı, Bursa Çekirge Maliye lojmanları, Denizli 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Elazığ Jandarma Komando Bölük Komutanlığı hizmet binası, Hatay İl Tarım Müdürlüğü hizmet binası ve MSB misafirhanesi, İzmir Hava Teknik Okullar Komutanlığı lojmanları, Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü lojmanları ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmet binası, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü hizmet binası, Kırşehir Kadın Doğum Hastanesi, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi, Van İller Bankası Bölge Müdürlüğü hizmet binası.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.