Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Erzurum’a ağır hakaret

03.11.2012 Cts, 6:20

Reklam

 

MHP’de Genel Başkanlığa aday Koray Aydın’a yakınlığı ile bilinen habererk isimli sitede Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya için  “dadaş değil godoş” ifadesine yer verilmesi MHP’de büyük tartışma yarattı. Dadaşlardan ortak bir açıklama yapılırken tartışmaya ‘Doğu’nun Başbuğu’ olarak  bilinen Yılma Durak’ta katıldı.

 

Erzurumlu ülkücülerin Murat Alperen imzasıyla yayınladıkları kısa bildiri aynen şöyle;

 

 

ÜLKÜDAŞLIK HUKUKUMUZ KALMAMIŞTIR

‘’Koray Bey’in finansını yaptığı “habererk” adlı sitede,site sahibi Trabzonlu İsmail Türk’ün, Erzurum il başkanı Zekai Kaya’nın haberinin altına Erzurumlulara “dadaş değil godoş” yazmasının ve yüzde yüz, Erzurum delegesinin devlet bahçeli tarafı olmasından dolayı, Erzurumlu ülkücülere “godoş” ithamında bulunmasının akabinde Erzurumlu ülkücülerden saygı ve seviye bekleyenlere; bizim Trabzonlu ülküdaşlarımızla kongre sonrası birlikte yürüyüşümüzde sıkıntı yoktur, ama bizlere, Erzurumlu ülkücülere, Erzurum il başkanı’mıza nezdinde Erzurum’un dadaş’ına “dadaş değil godoşlar” diyen-dedirten Koray Aydın ile ve “habererk” adlı site sahibi İsmail Türk ile ne gönül bağımız nede ülküdaşlık hukukumuz kalmamıştır. Erzurumluya “godoş” demenin ve dedirtmenin bedelini bu şahıslar ödeyecektir ,tabi ki sandıkta demokratikçe…
işte o gün paracıkları ,dolarcıkları kurtuluşları olmayacaktır.
Erzurumlu ülkücü bunu asla unutmayacaktır-unutturmayacaktır.
(not:bizim trabzonlu ülkücülerle tarihimizde hiçbir problemimiz olmadığı gibi muhatap Erzurum’un Dadaş’ına “godoş” diyenlerdir. Erzurumlu ülkücüler için ülküdaşlık hukuku hemşehricilik hukukundan çok üstündür.)

 

YILMA DURAK’TAN AÇIKLAMA

Yılma Durak Zekai Kaya hakkında yazılanları şiddetle kınarken Koray Aydın’a desttek verdiği yolundaki iddiaları ise yalanladı. Durak, şunları söyledi:

 

“Ben hiç bir kimseye Koray Aydın’ı destekliyorum şeklinde bir şey söylemedim. Bir gün  ülkücü olduğunu iddia eden İsmail Türk adlı birisi kendisinin haber sitesi sahibi olduğunu söyleyerek bana telefon açtı. Ülkücü hareketin geleceği ile ilgili önerilerimi sordu. Ben de yapıcı temennilerimi şahısa iyi niyetimle ilettim. Fakat şahsın sonradan haber sitesine konuşmalarımı cımbızlayarak ”ben her adayı destekliyorum. Hiç bir adaya uzak değilim. Demokratik bir yarış olsun.” diyerek temennilerimi söylememe rağmen, şahsımın Koray Aydın’ı destekliyormuşum gibi haberler yapması, yine buna benzer diyalogumu konuşmalarımın geçtiği yeniçağ gazetesi konuşmalarımızı cımbızlayarak sunumu yaparken yeniçağ gazetesindeki manşette ”Yılma Durak Koray Aydın’ı destekliyor, şeklinde haberlerin yapılması beni çok derinden üzmüştür.
hele hele Doğu Perinçek gibi dava arkadaşlarımın bir çoğunun, şehadete yürüyüşünde imzası olan Doğu Perinçek’in Sabahattin Önkibar gibi adamlarıyla ne geçmişte ne geleceğimde bir ilişkim zaten olamaz.
ben MHP nin başarılı olmasını isterim. İktidara yürüyen bir MHP görmek isterim. Bu görüşlerimi de sayın Devlet Bahçeli’ye ifade ettim. Ben hiç bir kimseye “Koray Aydın’ı destekliyorum” diye bir söz söylemedim. Böyle bir sözü söylemekte bana yakışmaz. Ben 72 yaşındayım. Bölücü örgütün ölüm listesindeyim. Refaransım Alparslan Türkeş’tir. Ülkücü ahlaklı ve edepli olmak zorundadır. Ben bunların mücadelesini veriyorum.
ben Koray Aydın’ı destekleyecek olsam toplantılarına katılırdım. Bugüne kadar Koray Aydın’ın hiç bir toplantısına katılmadım. Kongreyle ilgili hiç kimseyle telefonla dahi konuşmadım. bu iftirayı atanları allah’a havale ediyorum. Bu arada Erzurum il başkanı hakkında godoş ifadesini sitesinde kullanılmasına izin vere is mail Türk’ü ve haber erk’i kınıyorum. Bu şerefsizliktir, alçaklıktır.”

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Erzurum’da Koray Aydın diyecek merak etmeyin…

Kongreye iki gün kala bu haber erzurumflas için şık bir haber olmamıştır. Zira bir haber metnine yapılan yorumdan hareketle kongre sürecini manipüle etme çalışmalarına çanak tutulmak istendiği şeklinde bir algı oluşmuş. İ.Türk isimli şahsın yazdıkları ve habercilik anlayışı tamamen dedikodu ve polemikten ibarettir. Son derece acemice ve amatörce yapılmaktadır. Kaldı ki bu şahıs bir dönem BBP İstanbul İl Başkanlığı daha sonra ise MHP Ümraniye İlçe başkanlığı yapmıştır. Erzurum İl Başkanının ortada daha hiç fol ve yumurta yok iken Koray Aydın için söylediği sözler yenilir yutulur cinsten sözler değildi. Bu açıklamalar bizleri hem üzmüş hem de şaşırtmıştır. Haber metninizin altına il başkanının durumdan kendince vazife çıkararak yaptığı bu saçma sapan ve hakaretler dolu açıklamasını da eklerseniz daha dogru bir habercilik yapmış olursunuz.. Ancak dediğim gibi bu açıklamar Koray Aydın’ın adaylığını ilk açıkladığı tarihlerde yapılmıştı. Şimdi bu açıklamalar karşı İsmail Türk denen vatandaşın yazdığı yorumdan hareketle MHP kongresiyle ilgili yönlendirme yapmaya çalışmak çok basit bir taktik olarak görünüyor. Ayrıca Koray Aydın Haber Erk’i finanse etmesi gibi bir durum söz konusu degil…Haber Erk’in Koray Aydın’ı desteklemesi söz konusu… Kaldı ki İsmail Türk denen vatandaş yorum olarak yazıldığı söylenen sözü Erzurumlulara değil, Koray Aydın hakkında zamansız, edepsiz ve hadsiz açıklamalar yapan İl başkanı için söylemiştir. Sayın il başkanına soralım.. Velev ki Koray Aydın kongreyi kazandı? Ne yapacaklar? Hangi yüzle bakacaklar yüzüne? Sözün özü… Evet biz de Erzurumluyuz… Ve evet… Bütün Türk milliyetçilerini kucaklayacağına,harekete yeni bir dinamizm getireceğine ve artık çağdışı olduguna inandığımız teşkilat yapısını kökten değiştireceğine olan inancımızdan dolayı Koray AYDIN’ı destekliyoruz…. Hadi bakalım.. Buyurun gıymaya…

02.11.2012, 22:44