Anasayfa > Sağlık, Slayt Haber > Erzurum’a modern diş merkezi

28.03.2013 Per, 12:22

Reklam

E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Kamu hastaneler birliğine bağlı olarak hizmet veren Erzurum ağız ve diş sağlık merkezi Çaykara caddesindeki eski numune hastanesi yanında yapılan yeni binada hizmet vermeye başladı.

 
Erzurum ağız ve diş sağlık merkezinin 3 bin 500 metrekare kapalı alanın üzerine kurularak Doğu bölgesinde en büyük ağız ve diş sağlık merkezi olduğunu söyleyen Ağız ve Diş Sağlık Merkezi Başhekimi Yüksel Ayaz, ”Yeni taşındığımız sağlık merkezimizde 1 ameliyathane, 2 periapikal röntgen odası, 1 panoramik röntgen odası, bir dental tomografi odası ve 26 klinik ve ortodonti pedodonti ve cerrahi kliniği mevcuttur. Sağlık merkezimiz 24 saat açık olup 08.00 – 17.00 normal mesai, 17.00 – 23.00 vardiya, 23.00 – 08.00 acil olarak cumartesi, pazar ve tatil günlerinde hizmet vermektedir” dedi,

 
Hastanede 3 bölümden oluşan merkezi sterilizasyon sistemini kurarak muayene ve tedavi sonrası kullanılan tüm malzemelerin kontrollü bir şekilde dezenfektanlı solüsyonlarla özel cihazlarda yıkandıktan sonra, kişiye özel olarak paketlenip yüksek sıcaklık da ki otoklavlara atılarak sterilizasyon işleminin tamamlandığını dile getiren Ayaz, “Bununla beraber merkez Palandöken İlçesinde 5 üniteli ve merkez Aziziye İlçesinde 3 üniteli birimlerimiz bulunuyor. Toplamda 50 diş hekimi, 13 hemşire, 2 klinik yardımcısı, 3 sağlık memuru ve hizmet alımıyla çalışan diğer personellerle beraber çalışan sayımız 180 civarındadır. Birimlerimizde vatandaşlara diş dolgusu, kanal tedavisi, diş eti rahatsızlıkları diş temizliği sabit ve hareketli protez gibi hizmetler vermekteyiz. Ağız ve diş sağlığı merkezimizde evde bakım birimimizi oluşturarak halk sağlığı müdürlüğümüz aracılığı ile çeşitli rahatsızlıklardan dolayı hastanemize gelemeyen vatandaşlarımıza böyle bir hizmet sunduk. Merkezimizde günlük ortalama 800 hastaya hizmet veriyoruz. 2012 yılı hastanemizde 286 bin hasta tedavi gördü. Hastalarımızın merkezimizde bulunan 182 numaralı MHRS hattını arayıp hekim seçme haklarını kullanarak beklemeden muayene olabilme imkanları bulunuyor.” Diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

faik ertugay

evet çok güzel bir yer açılmış fakat doktorlarında teknisyenlerin de iş yok beş para etmezler hastaya bakmayı bırakın ilgilenen dahiyok kendilerini hizmet etmekten aciz doktorlar koymuşlar sanki babalarının hayrına tedavi yapıyorlar minnet sitemleri cabası ben burdan sağlık bakanlığına sesleniyorum bu denli şık konforlu yerler açıyorsunuz fakat ne varki doktorların eğitim eksikiği var personelinizi daha seçici seçmek zorundasınız ve bunlara eğim vermek zorundasınız bunlar doktor olmuş fakat insan halen olamamışlar bende ilk duyduğumda çok sevindim ve muayane olmaya gittim gittiğimede pişman oldum karşılaştığım muamee karşısında isim vermek istemiyorum çünkü zaten sağlık akanlığına şikayetimi yaptım fakat sonucun ne olduğunu bilmiyorum ikici katta 17 no oda daki doktor gitmez olsaydım diş temizliği yaptıryım dedim dişlerimin sarardığını bunun çıkmayacağını belitti dişlerim beyaz ve sağlıklı olsa sana zaten niye geleyimki hasta koltuğuna oturmamla kalkmam inanın 1 dk sürmedi
sözde muayene etmişti birde gargara yazdı gönderdi ben şimdi burdan o doktara nediyim kabahat onunmu yoksa onu gerekli eğitimlerden geçirmeden oraya doktor diye koyanlardamı toplumumuzdan böyle insanları dışlamalı ve derhal şikayet ederek gereken dersleri vermeliyiz.burdan yetkililrede duyrulur…..

30.03.2013, 15:47