Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum’a Polonyalı akını

27.12.2012 Per, 13:24

Erzurum’a Polonyalı akını

Reklam

EMRAH AKKAYA
ERZURUM (İHA) –

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca yapılan organizasyonlar çerçevesinde 500 Polonyalı turist yılbaşı tatili için Erzurum’a geldi. Organizasyon kapsamında Mart ayı sonuna kadar Erzurum’a 7 bin Polonyalı turist geleceği belirtildi.
Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Fikret Öztürk gelen Polonyalı turistleri karanfil vererek karşıladı. Turistler Erzurum’da olmaktan mutlu olduklarını dile getirirken, valizlerini otobüslere götürürken zor anlar yaşadıkları görüldü. Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Fikret Öztürk, konuya ilişkin, “Bakanlığımız tarafından yapılan organizasyonlarla ülkemize Polonya’dan turistler gelmekte. Bu çalışmalar kapsamındaki ilk turist kafilemizde bugün Erzurum’a geldi. Gün içerisinden gelecek olan 3 uçakla Erzurum’a 500 Polonyalı turist gelmiş olacak. Polonyalı turistler için yürütmüş olduğumuz organizasyonlar mart ayının ortalarına kadar devam edecek. Tahminlerimize göre yapılacak bu organizasyonlarda 7 bin Polonyalı turisti Erzurum’da misafir edeceğiz” dedi.
Akdem Turizm acente sorumlusu Serdar Demirkan ise, “Biz Akdem Turizm olarak haftada 3 uçakla Polonyalı turistleri Erzurum’a getirmeyi planlıyoruz. Bu organizasyon Mart ayının ortasına kadar devam edecek ve bu süreç içerisinde her hafta Erzurum’a 500 turist gelecek. Turistler Gdansk, Varşova, Poznan ve Katawice gibi şehirlerden geliyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.