Anasayfa > Ana Manşet, Yaşam > Erzurum’da acı gece

29.09.2012 Cts, 1:01

Reklam

Erzurum’da Vakıf İş Hanı kanalizasyon hattı çalışması sırasında metan gazı  oluştu. Gazdan zehirlenen  4 işçiden biri hayatını kaybetti. Kurtarma çalışmaları sırasında 3 sivil savunma elemanı da zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

 
Olay, akşam saat 23. 00 sıralarında Yakutiye ilçesi Çaykara Caddesi üzerinde henüz bitiriilemeyen Vakıf İşhanı  iş merkezinin kanalizasyon çalışması sırasında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, kanalizasyon çalışması sırasında metan gazından  4 işçi zehirlendi . 2 işçi, vatandaşlar ile sivil savunma ile itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu yarım saat içerisinde kurtarıldı.  Uzun uğraşlar sonucu 2 işçi de sağ olarak kurtarılıp hastaneye kaldırıldı. Çalışmaya katılan 3 sivil savunma personeli metan gazından zehirlendi. Hastaneye kaldırılan işçilerden Ömer Keleş tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Emrah Kundakçı adlı işçinin ise yoğun bakımda tedavisine devam edildiği bildirildi.

 
Bu  arada kurtarma çalışmaları,  Antalya’da Belediyeler Birliği seminerine  başkanlık eden  Büyükşehir Belediye Başkanı  Ahmet Küçükler tarafından takip edildi. Başkan Küçükler,  olay yerinde bulunan Başkan Vekili  Eyüp Tavlaşoğlu’ndan telefonla sürekli bilgi aldı.
Öte yandan, kurtarma çalışmaları sırasında bazı vatandaşlar, çalışmaların sorumsuzca ve dikkatsizce yapıldığını ileri sürerek ekiplere tepki gösterdi. Çalışma alanında polis memurları ile olayı görüntülemeye çalışan gazeteciler arasında da zaman zaman tartışmalar yaşandı.

 

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

CİHAT İNCESU

POLİSİN DÜN AKŞAMKİ TAVRI HİÇ HOŞ DEĞİLDİ. AMA ASIL KIRGINLIĞIMIZ SAYIN EMNİYET MÜDÜRÜNE. O KADAR TARTIMADA ZAHMET EDİP NE OLUYOR DİYE BAŞINI BİLE ÇAVİRMEDİ. POLİS TABİKİ GÖREVİNİ YAPACAK, AMA BİZİMDE GÖREVİMİZİ YAPMAMIZA ENGEL OLMAYACAK, BUNA NE KANUNLAR MÜSADE EDİYOR NEDE BİZ EDERİZ.KALABALIK İLE GÖREVİNİ YAPMAYA ÇALIŞAN GAZETECİNİN AYIRT EDİLMESİ GEREKİR.

29.09.2012, 12:18