Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum’da ‘Akıl Oyunları’ sergisi

11.04.2013 Per, 12:00

Erzurum’da ‘Akıl Oyunları’ sergisi

Reklam

Aziziye kolejinde rehberlik ve matematik zümrelerinin ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu “Akıl Oyunları sergisi” açıldı. Öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği sergi şenlik havası içerisinde geçti. Ortaokul ve lise öğrencilerinin görevli olduğu ve her yaş grubuna hitap eden sergide, algı yanılmalarının olduğu resimler, eski Türk oyunu mangala, dört bin yıllık Japon oyunu olan “Go oyunu”, solo test, gibi birçok akıl oyunu bu sergide yer aldı. 40’a yakın oyunun olduğu sergide topolojik düğümlerin üç aşaması da öğrenci ve velilerin ilgisini çekti.

 
Bilgisayar destekli oyunlarda ise asal sayı oyunu ve flaş oyunları öğrenciler tarafından ilgi ile takip edildi. Farklı zekâ becerilerini geliştiren, dikkat ve algı yanılmalarıyla eğlendirmeye yönelik sergi tüm gün sürdü.
Aziziye Koleji Rehberlik Zümre Başkanı Harun Enterili, yapılan bu çalışmaların öğrencilere farkındalık kazandırdığını ve yoğun ders temposu arasında öğrencileri rahatlattığını dile getirerek benzer bir çalışmanın Mayıs ayı sonunda Yakutiye Kent Meydanında planlandığını söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.