Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Erzurum’da Arazi Mafyası Ortaya Çıkıyor

08.10.2012 Pts, 7:42

Reklam

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in ihbarı sonucu başlatılan kamulaştırma usulsüzlüğüyle ilgili soruşturma sürüyor. Soruşturmada elde edilen veriler ışığında olayın bir arazi mafyası tarafından gerçekleştirildiği iddiaları konuya farklı bir boyut kazandırdı.

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in ihbarı sonucu Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan kamulaştırma usulsüzlüğüyle ilgili soruşturma derinleştirildi. Ülkedeki farklı bölgelerde etkili olan hatta Bursa ve İstanbul’a kadar kolları uzanan bir arazi mafyasının üzerine yönelen şüpheler, soruşturmaya farklı bir boyut kazandırdı. Söz konusu iddia üzerine arazi mafyası olduğu öne sürülen yaklaşık 7 kişinin düzenlenen operasyonla gözaltına alınarak Erzurum’da sorguya alındığı gelen bilgiler arasında. Araziyi üstlerine alan ve kentteki devlet kurumlarında çalışan kişileri de yakın takibe alan Cumhuriyet savcısının yürüttüğü soruşturmada, gözaltı sayısının artacağı ve konunun derinlemesine araştırılacağı ifade ediliyor. Bu arada soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı tarafından sorgulanan İ.A’nın suçunu kabullendiği ve olayla ilgili ileri sürülen arazi mafyası hakkında çeşitli bilgiler verdiği öğrenildi. Erzurum polisi şimdi sahte tapu belgeleriyle haksız kazanç elde ettiği öne sürülen arazi mafyasının peşine düştü. Polis, şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda organize hareket ederek mafyavari yapılanan hayal tacirlerinin ele başını arıyor.

YORUMLAR

Toplam 4 yorum bulunmaktadır.

aysun gemalmaz

RABBİM MUAFFAKİYETLER VERSİN.. ERZURUM UN HER KARIŞINDA ŞEHİT KANI MEVCUTTUR BU TOPRAKLAR HAKSIZLIĞA MAHAL VERMEZ ..AHMET BEY YİNE MUHTEŞEMLİĞE İMZA ATTI ..GURURLUYUZ..

08.10.2012, 9:56
Hakan Öztaş

Bu olay belediyenin sahipsiz olmadığını gösteriyor. yolsuzluğa vurguna haksızlığa izin vermeyen başkanı kutluyoruz. yolunuz açık olsun

08.10.2012, 12:33
Hakan İkizler

Allah senden razı olsun başkanım

08.10.2012, 15:25
Faruk Dönmez

Amin amin helal olsun yakışır dadaşa.

08.10.2012, 15:28