Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum’da ayın polisi

16.11.2012 Cum, 7:05

Reklam

Erzurum’da istirahatlı olmasına rağmen izin gününde polislik görevini layıkıyla yerine getirerek suçun aydınlatılmasını sağlayan polis memuru Himmet Bahsi, Emniyet Müdürlüğü’nce ayın polisi olarak seçildi.
Yakutiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Gölbaşı Polis Merkezi Amirliğinde görevli polis memuru Himmet Bahsi, “Ayın Polisi” projesi doğrultusunda 2012 yılı Kasım ayı ayın polisi olarak seçildi.
Erzurum Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız ayın polisi seçilen Bahsi’yi teşekkür belgesiyle ödüllendirdi.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Merkez birimlerimizde görevli personelimizin çalışmalarındaki başarısını ödüllendirmek, moral ve motivasyonunu artırmak üzere oluşturulan bir komisyon tarafından ‘Ayın Polisi’ projesi doğrultusunda 2012 yılı Kasım ayı için Ayın Polisi değerlendirilmesi sonucunda, Yakutiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Gölbaşı Polis Merkezi Amirliğinde görevli polis memuru Himmet Bahsi‘nin istirahatlı olduğu gün birkaç gündür park halindeki şüphelendiği aracın üzerinde yaptığı kontrolde aracın üzerinde mermi izi olduğunu görmüş ve durumu hemen 155’ e bildirmiştir. Olay yerine gelen görevli ekiplerin inceleme ve araştırması sonucu bahsi geçen aracın kasten yaralama olayında kullanıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu personelin istirahatlı olduğu bir zamanda duyarlı davranışlarından ötürü Değerlendirme Komisyonunun teklifi ve makamın onayı ile ayın polisi olarak seçilmiştir.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.