Anasayfa > Sağlık, Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da bir başka bıçaklı saldırı

26.04.2013 Cum, 18:25

Reklam

Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Kavakkapı Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana gelen olayda Sağlık Merkezi çalışanlarına yönelik darp ve bıçaklı saldırı polisin müdahalesi sonucu önlenebildi.

 
Edinilen bilgiye göre bugün sabah saatlerinde meydana gelen olayda Kavakkapı Aile Sağlığı Merkezine gelerek Darp ve Bıçakla yaralama girişiminde bulunan kişiler Erzurum Emniyet Müdürlüğü ekiplerince etkisiz hale getirilerek olası bir facianın önüne geçildi.

 
Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. M. Akif Eryiğit, olayla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, saldırı girişiminde bulunan şahıslar emniyet müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Olayın Halk Sağlığı Müdürlüğüne intikal etmesinin ardından “Beyaz Kod” uygulaması çerçevesinde kurum avukatlarınca mağdur personele yönelik Hukuki destek sağlanarak Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’na şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi. Eryiğit, “Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak bu tip saldırıları şiddetle ve nefretle kınar Bütün sağlık personelinin haklarının sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildiririz.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.