Anasayfa > Erzurum İlçeleri > Erzurum’da bir İğrenç adam

01.11.2012 Per, 16:27

Reklam

Erzurum’da 14 yaşındaki kıza alkol verip cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen şahsın yargılanmasına başlandı.
Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, geçtiğimiz 18 Haziran 2012 günü Tortum Bağbaşı köyünde oturan 14 yaşındaki M.T., kız arkadaşı tarafından tanıştırılan evli 4 çocuk babası 49 yaşındaki M.A. ile ait ‘25’ plakalı otomobile binerek Erzurum’a geldi. Havaalanı yolunda otomobilin arkasına geçerek birlikte alkol alan M.A., kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu.
Ailenin şikayetçi olması üzerine Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan M.A., ‘Beden ve Ruh Sağlığını bozacak şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismar’ suçunu işlediği gerekçesiyle Erzurum Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıl hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Mağdur M.A.’nın ifadeleri duruşma salonunda kameralı çekimle kayıt altına alındı.
Duruşmada Sosyal Hizmetler Uzmanı’nın gözetiminde ifade veren M.T., “Daha önce başka bir kişiyle cinsel ilişkiye girdim. Beni otomobile alarak bindiren bu şahsın ikram ettiği alkolün etkisi ve zorla tehdit etmesiyle ilişkiye girdim. Şikayetçiyim” dedi.

 

“KOMPLO KURDULAR, SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM”.
Duruşmada suçlamaları kabul etmeyen M.A. ise, “Suçlamayı kabul etmiyorum. Bana komplo kurdular. Mağdur ile aramızda cinsel ilişki söz konusu değildir. Bu çirkin suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.
Duruşmada bilirkişi tanık olarak dinlenen Sosyal Hizmetler Uzmanı, “Mağdurun algısı normal. Sorulan sorulara yaşına uygun bir şekilde cevap vermektedir. Fiziksel ve zihinsel gelişimi yaşına uygundur. Yaşı gereği geçmişte yaşadıklarını hatırlayabilmektedir” görüşünde bulundu.
Mahkeme tutuklu sanık M.A.’nın dosyadaki kuvvetli suç şüphesi varlığını gösteren delil bulgularını gerekçe göstererek tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.