Anasayfa > Ekonomi, Slayt Haber > Erzurum’da bir rekor

03.05.2013 Cum, 18:03

Erzurum’da bir rekor

Reklam

Doğu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği başkanlığını tam 43 yıldır  yürüten Hüseyin Akal, tarihi bir rekora imza attı.  . Akal, kooperatifin Palan Otel‘de düzenlenen olağan kongresinde,  4 yıllığına daha  güven tazeledi. Akal, böylece başkanlıkta yarım asıra ulaşmış olacak.

 

Erzurum, Erzincan, Bayburt, Tunceli, Kars, Ardahan ve Ağrı illerinin bağlı bulunduğu Doğu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği’nin 43. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Doğu Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin Erzurum‘da kurulduğu 1970 yılından bugüne kadarki 43 yıllık sürede başkanlık görevini yürüten Hüseyin Akal (66), bugün gerçekleştirilen kongrede karşısına başka aday çıkmadığı için yeniden bu göreve seçildi. Delegelerin reyi ile yeniden başkanlık görevine seçilen Akal, “Sizler faaliyetlerimizi böyle ibra ettikçe ben de sizlere ömür boyu hizmet edeceğim. Yaklaşık yarım asırdan bu yana şahsıma göstermiş olduğunuz güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Görevimi en iyi şekilde bugüne kadar yaptım, bundan sonra da Allah ömür verdiği müddetçe yapmaya devam edeceğim.” dedi.

 

 

Kongre divan başkanlığı yapan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Genel Başkanvekili Murat Gümrükçü, 70 delegenin oy kullandığı seçim sonrasında, “Sayın Başkanımıza Allah uzun ömür versin. Daha uzun yıllar onu bu görevinde görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kongrede yönetim adına açıklama yapan Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Sekmenli de esnafın geçen yılı ekonomik sıkıntı içerisinde geçirdiğini ileri sürdü. Sekmenli, yıl içerisinde kredi faiz oranlarının düşmesinin beklendiğini de dile getirerek, “2012 sıkıntılı geçti. 2013’ten umutluyuz.” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.