Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum’da Büyük Ahlaksızlık

16.10.2012 Sal, 17:09

Erzurum’da Büyük Ahlaksızlık

Reklam

Erzurum’da 5 kişinin kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla şikayetçi olan üniversite öğrencisi genç kız bugünkü duruşmada “intikam için iftira attım” dedi. Tutuklu olarak yargılanan 5 kişi mahkemece tahliye edildi.
Üniversite öğrencisi A.K.’nin polise başvurması üzerine Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliği tarafından başlatılan soruşturma üzerine Y.Y., A.K., K.C, T.Ö. B.K. gözaltına alınmış çıkarıldıkları mahkemece ‘cinsel saldırı’ suçundan tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevi’ne konulmuştu.
Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tecavüz iddiasıyla 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Y.Y., A.K., K.C., T.Ö. ve B.K. haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Tutuklu sanıklardan T.Ö. ve K.C. mahkemede verdikleri ifadelerde “Kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdik” dediler.
Duruşmada söz hakkı verilen mağdur öğrenci A.K. ise, “Sarhoşluğum üzerine dayalı verdiğim ifadeleri kabul etmiyorum. Geçmişte sevgilim olan T. başka bir arkadaşla ilişkisi olunca beni de terk edince T.’dan intikam için bu şekilde ifade verdim. Cinsel saldırıya uğradığıma dair verdiğim beyanlar doğru değildir. İftira attım” dedi.
Mahkeme tutuklu sanıkların TCK 103.2 maddesi kapsamınca kişiyi hürriyetten yoksun ve cinsel istismar suçlarını mağdurenin iftiraya yönelik suç oluşturduğu gerekçesiyle ayrı ayrı beraatlerine karar vererek tutuklu sanıkları tahliye etti.
Mahkeme öğrenci A.K. hakkında “iftira, suç uydurma” suçlarından dolayı hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.