Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da buz felaketi

27.12.2012 Per, 14:06

Reklam

AHMET AKBUĞA
ERZURUM (İHA) –

 

Sibirya soğuklarının yaşandığı Erzurum’da her yer adeta buz tutarken inşaat halindeki 7 katlı apartmanın çatısından düşen kar ve buz kütleleri iki otomobili hurdaya çevirdi.
Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava etkisini sürdürürken gece en düşük hava sıcaklığı Kars’ta eksi 28 derece olarak ölçüldü. Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava etkili oluyor.
Gece en düşük hava sıcaklıkları Kars’ta eksi 28, Ağrı’da eksi 26, Erzurum’da eksi 23, Ardahan’da eksi 16, Erzincan’da eksi 7 ve Iğdır’da eksi 5 derece olarak ölçüldü.
Aşırı soğuk hava nedeniyle Erzurum’da süs havuzunun yüzeyi yaklaşık 1 metre kalınlığında buz tabakasıyla kaplandı. Atatürk Üniversitesi öğrencilere donan havuz üzerinde yürüyerek, anı değerlendirdi.
Terminal Mahallesinde ise inşaat halindeki 7 katlı apartmanın çatısından düşen kar ve buz kütleleri iki otomobili pert etti. Cem Kuşoğlu ve Bülent Meral’a ait araçlar kullanılamaz hale geldi.
Araçlar çekiciyle servise çekildi.
Araç sahiplerinden Bülent Meral, “Burası Erzurum. Buz tehdidi kış boyunca var olan bir unsur. Çatıdan düşen buz kütlesi iki otomobilin üzerine düştü. Araçlar pert oldu” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.