Anasayfa > Ekonomi, Öne Çıkan Haberler > Erzurum’da dev işbirliği

28.02.2013 Per, 13:29

Erzurum’da dev işbirliği

Reklam

Türkiye’nin dev kuruluşu Toprak Seramik ve Erzurum’un dev kuruluşu Korkmazlar Grup ortak üretim yapacak.
TMSF tarafından el konulan seramik sektörünün dev üreticisi 3,5 yıl aradan sonra yeniden üretime başladı. 3,5 yıl aradan sonra faaliyetlerine başlayan Toprak Seramik, ilk distribütörlük anlaşmasını da Erzurum’da Korkmazlar Grup ile imzaladı.
Toprak Seramik ve Korkmazlar Grubun iş otaklığı yaptığını belirten Korkmazlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Necati Korkmaz, “Toprak seramik gibi Dev bir kuruluş ile iş birliği yaptık. Toprak seramik çıkarmış olduğu inşaat grubu ürünleri olan, Seramik-Granit-Vitrifiye-Küvetleri, Erzurum-Erzincan-Gümüşhane-Bayburt-Artvin-Ağrı-Kars-Iğdır-Ardahan-Bingöl-Muş ilerin de satışa sunacağız. Yani Doğu Anadolu Bölgesinin tek bayisi olarak hizmet vereceğiz” dedi.
Ayrıca, 2014 yılında Yapı kimyasallarında Toprak Seramik ile birlikte Erzurum’da Ortak Üretim yapacaklarını da belirten İş adamı Korkmaz, Toprak seramiğin Dev kuruluş olduğunu Doğu Anadolu’da, inşaat sektörüne ve yapsatçılara kalite ve fiyat yönünden katma değer sunacaklarını belirtti.
Distribütörlük anlaşmasını ise Toprak Seramik adına Doğu Anadolu Bölge Direktörü İrfan Yıldırım ve Korkmazlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Necati Korkmaz imzaladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.