Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da doktora saldırı

26.02.2013 Sal, 17:47

Erzurum’da doktora saldırı

Reklam

E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nde kalabalık hasta yakınları öfkelenerek özel güvenlik görevlileri ve doktorlara tekme tokat saldırdı. Olay anı, güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.
Çocuk Acil Servisi’nde akşam saatlerinde meydana gelen olayda; iddiaya göre, çocuklarını getiren bir aile, yoğunluk sebebiyle bir süre bekletilmelerine sinirlendi. Daha sonra doktorlarla tartışmaya giren hasta yakını kalabalık grup, özel güvenlik görevlileri tarafından sakinleşmeleri için servis dışarısına çıkarıldı. Kısa bir süre sonra Acil Servis’e yeniden giren grup, önce özel güvenlik görevlisine, ardından da doktorlara tekme tokat saldırdı. Gruba diğer güvenlik görevlileri müdahalede bulunmaya çalıştı.

 

 

Acil servis koridorunda yaşanan saldırı anı güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi.
Olay sonrası saldırgan grubun hastaneden ayrıldıkları ve şikayet olmaması üzerine polis tarafından herhangi bir gözaltı olmadığı öğrenildi.
Öte yandan, Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Albayrak, son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına tepki göstererek, bu şiddetin önüne geçilmesini istedi.
Albayrak, hastaneye günde ortalama 20 bin insanın giriş yaptığını, bunların yalnızca 2-3 tanesinin problem çıkardığını söyledi. Bu insanların sağlık çalışanının çalışma motivasyonunun bozulmasına ve çalışma zevkinin dengesinin alt üst olmasına sebep olduğunu vurgulayan Albayrak, “Bunun önlenmesi için halkımızın sağlık çalışanlarının çalışma şartlarını çok iyi anlaması gerekmektedir” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.