Anasayfa > 5'li Üst Haber, Spor > Erzurum’da dört koldan karate

31.07.2012 Sal, 14:51

Erzurum’da dört koldan karate

Reklam

Karate 7. Bölge Temsilcisi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Karate Antrenörü Ahmet Çelebi’nin son yıllarda şehirde başlattığı karate hamlesi giderek büyük bir ilgi görürken, her geçen gün karateye ilgi de artıyor.
Çalışkanlığı ile spor dünyasından alkış alan ve Erzurum’un en fazla sporcu sayısına sahip karate branşında patlama yaşanmasına neden olan Çelebi, spor salonlarının yanı sıra 2011 tesislerinde de karate çalışması başlattı. Üç bini aşkın karateci ordusuna kurmayları ile birlikte karate eğitimi veren Çelebi, Mecidiye Mahallesi’ndeki Curling Arena’dan sonra Ilıca Yolunda Bulunan 3 Binlik Buz Arena’da da karate çalışması başlattı. Deneyimli antrenör şehirdeki diğer karate antrenörleri Muhammet Çelebi, Bahadır Sayıncı, Emre Karataş ve Özkan Krıveroğlu omuz omuza veren Çelebi, karate sporunun tavan yapmasını sağlarken, salonların da dolup taşmasına neden oldu.
BESYO VE SPOR LİSESİ İÇİN TER DÖKÜYORLAR
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün başlattığı Yaz Spor Okulları’nda minik öğrencilere ücretsiz karate eğitimi veren antrenörler bir yandan da Spor Lisesi ile Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Beden Eğitim Bölümü’ne özel yetenek sınavı ile girmek isteyen karatecilere eğitim yaptırıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Karate Antrenörü Ahmet Çelebi, “BESYO ve Spor Lisesi Sınavları için maraton başlıyor. Bizde bu okullara girmek isteyen karatecilere özel çalışmalar yaptırıyoruz. Ramazan ayı olmasına rağmen, hazırlıklarımız hız kesmedi. Şu anda yoğun bir tempoda çalışmalara devam ediyoruz. Sporcuların sergilediği performanstan memnunum” dedi.
KARATECİLER GÖSTERİSİ NEFES KESİYOR
Bir yandan özel yetenek sınavlarına hazırlanan müsabakın sporcuların tatami üzerinde yaptığı karate gösterileri de nefesleri kesiyor. Yaptıkları gösterilerle her zaman dikkatleri üzerine çeken karatecilerin Erzurum’da adı “Uçan adamlar”’a çıkmıştı. Uçan adamlar şov yapmaya devam ediyor. Erzurum’da karate sporcunun çok sevilmesinden büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Karate 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, “Milli takıma fazla sporcu vermenin ve sporcularımızında milli takım çatısı altında uluslararası arenada madalyalar kazanmasının sevincini yaşıyoruz. Erzurum karatesi şu anda Türkiye’de ilk üç içindedir, biz zirveye çıkmak için çalışacağız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.