Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Erzurum’da esrarcılara darbe

01.08.2012 Çar, 14:47

Erzurum’da esrarcılara darbe

Reklam

Erzurum’un Aşkale ilçesinde jandarma timlerince narkotik köpeğinin de desteğiyle yapılan yol uygulamasında 39 kilo 214 gram esrar ele geçirildi.

 
Edinilen bilgiye göre, Aşkale ilçesi Çayköy mevkisinde yol uygulaması yapan jandarma ekipleri Diyarbakır’dan gelip İzmir’e giden yolcu otobüsünü durdurdu. Otobüste yolcuların kimlik kontrolü yapılırken narkotik köpeği bagaj kısmında arama yaptı. Narkotik köpeğinin şüpheli bulduğu iki valiz içerisinde yapılan incelemede 4 ayrı paket halinde 39 kilo 214 gram esrar ele geçirildi. Valizlerin sahibi H. D. Ve İ. T., isimli şüpheliler gözaltına alındı.

 
Öte yandan iki şüphelinin sorgulanmasının ardından Diyarbakır’dan İzmir’e otobüsle gitmekte olan başka bir şahsın da esrar taşıdığı bilgisine ulaşıldı. Bunun üzerine bu bilgi diğer illerdeki jandarma ekiplerine bildirildi. Bahse konu şüpheli B. S., Yozgat ili sınırları dahilinde jandarma ekiplerince yakalandı. Onun da valizinde yapılan aramada 31 kilo 700 gram esrar ele geçirildi.
Sorgulanmaları tamamlandıktan sonra “Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan adliye’ye sevk edilen şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.