Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum’da facianın eşiğinden dönüldü

14.03.2013 Per, 13:58

Erzurum’da facianın eşiğinden dönüldü

Reklam

AHMET AKBUĞA-E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’da Kocatepe İlköğretim Okulu’nda meydana gelen trafo patlaması nedeniyle okul öğleden sonra tatil edilirken, yaşanan panik nedeniyle psikolojik etkilenen 20’e yakın öğrenci hastaneye kaldırıldı.
Olay, bugün saat 11.45 sıralarında Yakutiye ilçesine bağlı Şükrü Paşa semtinde bulunan Kocatepe İlköğretim Okulu’nda meydana geldi. Okulun bodrum katında bulunan trafo kısa devre nedeniyle patladı. Patlama üzerine sesi duyan ve yangın kokusunu alan öğrenciler, bir anda öğretmenleri nezaretinde sınıfları boşalttı. Okulda panik yaşanırken, öğrenciler okul dışına tahliye edildi. Bu sırada olaydan psikolojik olarak etkilenen 20’e yakın öğrenci hastaneye götürüldü. Olay sonrası okul, öğrencilerin psikolojik durumları göz önünde bulundurularak öğleden sonra tatil edildi.

 
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kurt, okulda incelemelerde bulunarak öğretmenlere geçmiş olsun dileğinde bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kurt, “Trafo patlaması oluyor. Öğrencilerimiz psikolojik olarak etkileniyorlar. Çok mühim bir konu yok” dedi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

zeki erol

sayın müdürüm mühim olması için çocuklarımıza daha ağir kazamı yaşamaları lazım acaba elektirik basit birşey deyin

14.03.2013, 14:26