Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da fıkra gibi olay

05.11.2012 Pts, 1:20

Reklam

ERZURUM’da kilidini kırarak girdikleri işyerinden tarihi ve antika değeri bulunan eşya çalan 3 şüpheli, satışta anlaşmazlığa düşüp polise şikayetçi olunca yakalandı.

 

Olay merkez Yakutiye ilçesinin Yeğenağa Mahallesi’nde meydana geldi. T.Y., K.İ. ve T.Z. adlı kişiler, 29 Ekim günü saat 01.00’de asma kilidini kırarak içeri girdikleri işyerinden iddiaya göre boyları 1-2 metre olan 17 bakır tepsi, çeşitli ebatlarda 7 eski halı, 12 gümüş bardak altı, 3 duvar saati, antika av tüfeği, 8 gümüş takunya, 60 santim boyunda 8 bakır güğüm, 3 ayaklı küçük gaz ocağı çaldı. Hırsızlar, elde ettikleri eşyaları satmak için bir işyerine bıraktı. Ancak, daha sonra T.Y., K.İ. ve T.Z. arasında anlaşmazlık çıktı. Bunun üzerine K.İ. ve T.Z., satmak için bırakılan yere giderek aynı eşyaları ikinci kez çaldı. Onların eşyaları çaldığını öğrenen T.Y., polis merkezine giderek arkadaşlarından şikayetçi oldu.

 

 

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler hırsızlık olayını T.Y., K.İ., T.Z.’nin birlikte yaptıklarını tespit etti. Yakalanan 3 şüpheliyle ilgili soruşturma sürdürülüyor

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.