Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Erzurum’da güreş heyecanı

16.03.2013 Cts, 21:37

Erzurum’da güreş heyecanı

Reklam

E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Erzurum’da düzenlenen, Genç Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası tüm heyecanıyla devam ediyor.

 
Erzurum Cemal Gürsel Spor Salonu’nda, Türkiye’nin çeşitli illerinden 300 sporcunun katımıyla 8 sıklette yapılan çekişmeli müsabakalar tüm hızıyla ile devam ediyor.

 

 
Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Oktay Aktaş, yaptığı açıklamada Erzurum’da yapılan Genç Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası müsabakasının büyük bir heyecanla devam ettiğini söyleyerek, ”8 sıklette düzenlenen güreş şampiyonasına Türkiye’nin çeşitli illerinden toplam 300 sporcumuz katıldı. Şampiyonaya dün düzenlenen bir törenle başladık ve tüm hızıyla müsabakalar devam ediyor. Bu şampiyonada yarışan başarılı güreşçilerimiz daha sonra dünya şampiyonlarına da katılacaklar. Bu şampiyonanın Erzurum’ da yapılmasından memnunuz çünkü bizi burada çok iyi ağırladılar ve Erzurum halkı bizi hiç yalnız bırakmayarak şampiyonaya büyük ilgi gösterdiler” dedi.

 

 
Güreş İl Temsilcisi Selami Topaloğlu ise, 3 gün sürecek olan şampiyonada Erzurum’dan 19 güreşçinin katıldığı ve müsabakanın bugün 2. günü olmasına karşın halen bir mağlubiyet alınmadığını söyledi.

 

 
Şampiyonada Erzurum Barosu’nca kendi sıkletlerinde başarı olan güreşçilere altın hediye edildi. Genç Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na Erzurumlu güreş severler yoğun ilgi gösteriyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.