Anasayfa > 5'li Üst Haber, Sağlık > Erzurum’da Hastaneler Boşaldı

23.07.2012 Pts, 16:54

Erzurum’da Hastaneler Boşaldı

Reklam

Ramazan ayında oruçlarının bozulacağını düşünen hastaların büyük bir bölümünün muayenelerini ertelemeleri üzerine Erzurum’da ki hastane servislerinde yatan hasta sayısında yüzde 50’lere varan azalma oldu.

 

 
Ramazan ayıyla birlikte Erzurum’da hasta sayısında düşüş yaşanmaya başlandı. Verilecek ilaçlar ile oruçlarının bozulacağını düşünen ve acil olmayan rahatsızlıkları bulunan hastaların, muayenelerini Ramazan ayının sonuna ertelemeleri üzerine hastanelerde yüzde 50’i oranında azalma yaşandı.

 

 
Ramazan ayının gelmesiyle oruçlarının bozulacağını düşünen hastaların büyük bir bölümünün muayenelerini ertelediğini belirten, genelde çocuk hastaların getirildiğini belirten hastane yetkilileri, “Ramazan ayı öncesi hastane polikliniklerinde günde 5 binden fazla hasta muayene oluyordu. Ancak verilebilecek herhangi bir ilaçla oruçlarının bozulacağını düşünen ve acil olmayan rahatsızlıkları bulunan hastalar, muayenelerini bu ayın sonuna ertelemeye başladılar. Bu nedenle hastanelerde büyük bir düşüş gözlendi.” dediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.