Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Erzurum’da her yer süper kupa

02.08.2012 Per, 15:59

Erzurum’da her yer süper kupa

Reklam

İlk kez Galatasaray ve Fenerbahçe’yi bir arada ağırlayacak olan Erzurum’da büyük heyecan yaşanıyor. Rüstem Paşa esnafı 12 Ağustos’ta Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa finaline hazır. Çarşı esnafı Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarına özel Oltu taşı tespih, biblo ve kol düğmesi yapıyor.

 

 
12 Ağustos’ta Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa için Yeni Erzurum Stadyumu’nda hazırlıklar bitme aşamasına geldi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) son kontrollerini yapmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’ye davet gönderdi. Rüstem Paşa Çarşı esnafı ise Erzurum’un meşhur Oltu taşı ile iki takım sporcu ve taraftarlarını beklemeye geçti.

 

 

Esnaf İrfan Zorlu, “Biz esnaf olarak derbiye hazırız. Taraftarlar streslerini atsınlar diye. Takımlarına özel Oltu taşı tespihler, biblolar ve kol düğmeleri yapıyoruz. Biz fanatik ruhu Oltu taşı tespih ile bütünleştirdik. Esnafımızın derbi sayesinde satışlarında artacağını düşünüyor. Erzurumspor’un Birinci Lig’de mücadele ettiği zamanlar satışlarımız çok iyiydi. Erzurumspor’un küme düşmesinin esnafa zarar verdi. Kupa maçı sayesinde önceki dönemlerdeki gibi satışların iyi olacağına inanıyoruz. Ayrıca bilindiği gibi Oltu taşı strese iyi geliyor. Satışa sunacağımız bu ürünlerin taraftarın stresini alacağını düşünüyoruz. Taraftarları karşılaşma öncesi Taşhan’a Oltu taşı ürünlerini almaya davet ediyoruz. Büyük kulüplerin Erzurum’a gelecek olması esnafı mutlu ediyor. Bunun durum kente ayrı bir güzellik katacak” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.