Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Erzurum’da kurban yakalama timi

17.10.2012 Çar, 19:37

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kaçan kurbanlık boğaların yakalanması için ‘Boğa yakalama timi’ kurdu.

 
Kurban Bayramı öncesinde ve esnasında sahibinin elinden kaçan kurbanlıkların yakalanması için Büyükşehir Belediyesi alarma geçti. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde 4’er kişiden oluşan 3 ‘boğa yakalama timi’ oluşturuldu. Timlerde veteriner hekim, kasap ve iki de zabıta bulunacak. Timler yanlarında uyuşturucu iğne, kurban kesimi için bıçak, halat ve havalı tabanca ve tüfek bulunduracak.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kaçan büyükbaş kurbanlıkların, ehil olmayan kişilerce yakalanmaları sırasında eziyet görmesinin önüne geçmeyi amaçladıklarını belirtti.

 
Timde görevli Veteriner Hekim İkram Coşar, kaçan kurbanlıkların yakalanması esnasında istenmeyen görüntülerin önüne geçmeyi hedeflediklerine işaret ederek, “Kurban yakalama timlerimiz kaçan büyükbaş hayvanlara zarar vermeden etkisiz hale getirip sahiplerine teslim edecek” dedi.
Coşar, kurbanlıkları kaçan vatandaşların Alo 153 Zabıta Hattı’nı aramaları halinde ekiplerin en kısa sürede olay yerine tam donanımlı ulaşacaklarına da ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.