Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Erzurum’da muhteşem gece

30.04.2013 Sal, 9:53

Reklam

Hanende Ahmet Şahin’in yönettiği Türk Tasavvuf Müziği Korusu ile Tebrizli Türk Halk Müziği Sanatçısı Nevid Müsmir’in verdiği konser beğeni topladı.

 
Uluslararası Hâce Muhammed Lütfî (Alvarlı Efe Hazretleri) Sempozyumu kapsamında konser programı gerçekleştirildi. Erzurum’un manevi mimarlarından Hace Muhammed Lütfi adına düzenlenen ve üç gün devam eden sempozyumda çok sayıda bilim adamı tebliğ sundu. Sempozyum kapsamında sergi ve Alvarlı Efe’nin bestelenmiş eserlerinin seslendirildiği konserler verildi. Gerek sempozyuma gerekse konserlere Erzurum halkı ilgi gösterdi.

 

 
Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programın son etkinliğinde Tebrizli Türk Halk Müziği Sanatçısı Nevid Müsmir konser verdi.
Müsmiri, Vali Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz ile kalabalık bir vatandaş topluluğu dinledi.
Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk konser sonrası Nevid Müsmir’e bir teşekkür plaketi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise Oltu taşı tespih hediye etti.

 
Bir gün önce gerçekleştirilen Türk Tasavvuf Müziği Korusu konserini yöneten Ahmet Şahin’e ise Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.