Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da Sonbahar çilesi

02.11.2012 Cum, 2:21

Reklam

Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte ağaçlardaki yapraklar dökülmeye başladı. Temizlik görevlileri ise yerlere dökülen yaprakları toplamak için seferber oldu. Temizlik görevlileri her gün yaprak toplamakla uğraşmamak için yeni çözümler aramaya başladı. Temizlik görevlileri çözüm olarak ağaçların üzerine çıkıp ellerindeki süpürgeyle bütün yaprakları sallayıp dökmekte buluyor.

 

Temizlik görevlilerinin ağaçların üzerine çıkıp yaprak dökme çalışmaları da ilginç görüntülere sahne oldu. Yoldan geçen vatandaşlar hayretler için de ağacın üzerinde bulunan temizlik görevlilerini seyrettiler. Temizlik görevlileri ağacın üzerindeki yaprakları döktükten sonra güçlükle ağaçtan aşağıya inerek yerdeki yaprakları süpürüp çöp arabalarına dolduruyorlar.

 
Vatandaşlar gördükleri olay karşısında “Temizlik görevlileri en görevlileri en güzel çözümü bulmuş. Yoksa her gün yerdeki yaprakları süpürmeyle bu iş yürümez. Havalar zaten soğuk bu insanlara da yazık günah. Ama arkadaşları tebrik ediyoruz. Bu işe en güzel çözüm yolunu bulmuşlar kısa yoldan bütün yaprağı temizliyorlar. Bu sayede sokaklarda temiz kalmış oluyor. Öteki türlü her gün aynı manzarayla karşılaşmış olacaktık.” dediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.