Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Erzurumlu 50 karateci Antalya’ya gitti

26.11.2012 Pts, 17:58

Reklam

Karate 7. Bölgesi’nden 50’in üzerinde karateci Antalya’nın Kemer ilçesine gitti.
Türkiye Karate Federasyonu faaliyet programında yer alan Karate Milli takım gelişim kampı bayanların ardından erkek sporcuların katılı ile gerçekleşiyor. Erzurum Bölgesi’nin karatecileri de Kemer’e gitti. Erzurumlu 50’nin üzerinde erkek karateciyi aileleri uğurladı. Kafile Başkanlığı’nı Karate 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi’nin yaptığı karate ordusunda bayanlar kampına katılan Antrenör İdris Gürbüz’de yer alıyor. Gürbüz kafileye Kemer’de dahil oldu. Türkiye’de Karate Federasyonu’na bağlı 11 bölgeden 800 dolayında karateci Milli takım Gelişim kampına katılıyor. Erzurum’a bağlı Iğdır ve Bayburt’tan da karatecinin yer aldığı Milli takım gelişim kampına erkeklerde Erzurum’dan 50’inin üzerinde karateci katılıyor.
AİLELERİ UĞURLADI
Hafta sonunda Antalya’ya hareket eden Erzurum kafilesinde yer alan karatecileri aileleri uğurladı. Karate 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, Milli Takım gelişim kampının Kemer Limak Otel’de yapıldığını belirterek, “Önce bayan sporcular kampa dahil edildi. Şimdi de erkek karatecileri Kemer’e götürüyoruz. İnşallah bir haftayı bulacak olan kampta sporcularımız iyi bir tecrübe edinmiş olacaklar” dedi. Çelebi, 25 Kasım 02 Aralık tarihlerinde Kemer’de gerçekleşecek olan kampta karatecilere yoğun bir çalışma yaptıracaklarının altını çizerek, “Kampta 50’nin üzerinde karatecinin Erzurumlu olması bizim için ve ilimiz sporu adına gurur verici. Çünkü biz bu kampta ne kadar çok sayıda sporcuyu Milli takıma gönderirsek, bundan sonra daha da büyürüz. Bize destek olan tüm öğrenci velilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Karatecileri Antalya’ya uğurlama törenine Yakutiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Suat Yılmaz ile Palandöken Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz da katıldı. Yılmaz ve Kaçmaz, kafile başkanı Ahmet Çelebi ile sporculara başarı dileğinde bulundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.