Anasayfa > Sağlık, Slayt Haber > Erzurumlu Emine Hanım Yılın hemşiresi

31.10.2012 Çar, 14:45

Erzurumlu Emine Hanım Yılın hemşiresi

Reklam

Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ile SAYED tarafından düzenlenen ve bu yıl 17-21 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen 4. Ulusal Sağlık Kurultayı’nda yılın başhemşiresi ödülüne Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhemşiresi Emine Dudu layık görüldü.

 

dı. Antalya’da gerçekleştirilen Kurultay’ın ödül töreninde oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlenen Başhemşire Emine Dudu, “Yılın Başhemşiresi” ödülünü almanın mutluluğunu eşi Erhan Dudu ile paylaştı. Yılın Başhemşiresi ödülüne layık görülen Emine Dudu’nun bu başarısı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de sevinç ve memnuniyetle karşılandı

 
1987 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden mezun olan ve aynı yıl üniversite hastanesinde göreve başlayan Emine Dudu, başarılarla dolu meslek hayatında gerek çalışma azmi, gerekse örnek kişiliğiyle sağlık camiasında takdir edilen bir kişi olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda iki çocuk annesi olan Başhemşire Dudu’nun mesleğindeki çalışma azmini ve temposunu üst seviyede tutan etkenler ise kendisini her konuda destekleyen eşi ve çocukları olarak gösteriliyor.
SAYED’in böylesine saygın bir ödüle kendisinin layık görülmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu dile getiren Başhemşire Emine Dudu ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu ödülü bir meslek nişanesi olarak kabul ediyorum. Böylesine saygın ve değerli bir ödüle beni layık gören başta SAYED Yönetim Kurulu Başkanı’na ve SAYED Yönetim Kurulu üyelerine en kalbi teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bunun yanı sıra bildiğiniz gibi çalıştığınız ortam da bu başarıya direkt olarak etki etmekte. Hizmete açıldığı yıldan bugüne bilhassa Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaklaşık 13 ile hizmet veren Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmaktayım. Oldukça güzel bir aile ortamında çalıştığımı düşündüğümden, bu ortamı bana hazırlayan hastane idaresine de teşekkür etmek istiyorum. Eminim ki bu ödüle aday gösterilen diğer arkadaşlarım da tıpkı benim gibi mesleğini ilk günkü heyecanla ve aşkla yerine getirmeye çalışan kişilerdir. Gerçekten de özveri, sabır, disiplin, sevgi ve hoşgörü gerektiren bir mesleği sürdürme gayreti içerisindeyiz. Bunu yaparken yüzümüzdeki tebessümün devamlılık arz etmesi çok önemli. Her hasta ve hasta yakınının yanı sıra mesai arkadaşlarımıza karşı da uygulamamız gereken empati, işimizi sağlıklı ve kaliteli yapma noktasında iletişim eksikliğinin önüne geçmektedir. Meslek hayatım boyunca kendime bunu düstur edinmiş biri olarak bu ilkeden hiç kopmamaya çalıştım. Sanırım bugün burada bana verilen bu ödül de doğru yolda olduğumun bir göstergesidir.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.