Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurumlu İlker Kaya hayatını kaybetti

20.11.2012 Sal, 13:50

Reklam

BURSA’nın merkez Yıldırım İlçesi’nde cezaevlerindeki açlık grevine destek için 30 Ekim tarihinde yürüyüş yaptıkları sırada, bölgedeki karşıt grubun kendilerine tepki göstermesiyle çıkan ve 4 gece süren olaylar sırasında başına isabet eden kurşun ile ağır yaralanan 31 yaşındaki İlker Kaya, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamadı.

 

Cezaevlerinde pazar günü sona eren açlık grevlerine 28 Ekim’de destek vermek amacıyla BDP’nin düzenlediği yürüyüşe polis izin vermedi. Toplanan gruba karşıt grup müdahale edince çıkan olaylar, Yavuz Selim ve Ulus Mahallesi’nde 4 gece sürdü. Olaylar sırasında 30 Ekim gecesi BDP’li gruplara tepki gösterenler arasında bulunan ve sol şakağına isabet eden kurşun ile ağır yaralanan İlker Kaya, kaldırıldığı Şekvet Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. 1 çocuk babası İlker Kaya bugün saat 06.00’da kurtarılamadı. Erzurum’un Oltu ilçesi nufusuna kayıtlı olan İlker Kaya’nın nerede toprağa verileceğine ailesi karar verecek.

 

 

Bursa’da, İstanbul, Bilecik, Sakarya ve Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden gelen çevik kuvvet ekiplerinin takviyesiyle yatıştırılan olaylar sonrasında, 1 minibüs yakılmış, 1 market yağmalanmış, bazı ev ve işyerleri ile sağlık ocağının camları kırılmış, araçlara hasar verilmişti. Gözaltına alınan 38’i BDP olmak üzere toplam 51 şüpheliden 12 BDP’li tutuklanmıştı. 39 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken İlker Kaya’nın ölümüne neden olan kurşunun kim tarafından hangi silahtan atıldığı kesin olarak belirlenememişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.