Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Erzurumlu Judocuların başarısı

13.12.2012 Per, 6:19

Reklam

Erzurumlu Judocular Ankara’da büyük bir başarıya imza attı. Judocular, Uluslararası turnuvada şampiyon çıkartırken, toplam beş madalya kazandı.
Erzurumlu judocuların başarısı sürüyor. Judocular bu kez de Ankara’dan beş madalya ile döndü. Gençtiğimiz günlerde Ankara’da yapılan Uluslararası Judo Turnuvasında Erzurumlu judocular tataminin altını üste getirdi. Bir altın madalya çıkartan Erzurumlu judocular bir gümüş üçte bronz madalya kazandı. Antrenörler Nurullah Diyarbakır ile Erdoğan Dönmez yönetiminde Ankara’ya giden Judoculardan gençlerde 55 kilodaki Ertuğrul Dönmez, büyük bir başarı göstererek tam beş maç kazandıktan sonra şampiyon olarak altın madalyayı boynuna taktı. Ümitlerde 50 kiloda mücadele eden Cengizhan Dönmez ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Minikler kategorisinde 34 kiloda Onur Taşçı üçüncü oldu. Yıldız bayanlarda 48 kiloda Şeymanur Soydan ile 52 kiloda A.Ceylan Kotan üçüncü olarak bronz madalya elde ettiler.
JUDOCULAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ÖNCESİ UMUT VERDİ
Ankara’da yapılan ve 670 dolayında bir katılımın gerçekleştiği uluslararası judo turnuvasında büyük başarıya imza atan Antrenörler Nurullah Diyarbakır ile Erdoğan Dönmez yönetimindeki Erzurumlu juodcular, elde ettikleri dereceler ile önemüzdeki günlerde yapılacak olan Türkiye şampiyonası öncesinde umut verdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’da başarısından dolayı Antrenörler Nurullah Diyarbakır ve Erdoğan Dönmez ile sporcuları kutladı. Sporcular, Türkiye şampiyonasında da aynı başarıyı göstereceklerine inandıklarını belirterek, şimdiden Erzurumlu sporseverlere madalya sözü verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.