Anasayfa > Ana Manşet, Gündem, Yaşam > Erzurumlu Salih Bozdağ kimliğini kaybetti, sonra…

10.03.2013 Paz, 1:05

Erzurumlu Salih Bozdağ kimliğini kaybetti, sonra…

Reklam

Erzurum’un Karayazı ilçesine bağlı Karasu köyünde yaşayan ve nüfus cüzdanını kaybeden Salih Bozdağ’ın başına gelmeyen kalmadı. Adına şirket kurulan ve iki milyon liralık kredi çekilen Bozdağ, milyonlarca liralık borcun sahibi oldu. Okuma yazma bilmeyen ancak yüzlerce evrakta imzası bulunan Bozdağ, “Cezaevine girmek istemiyorum ne olur beni kurtarın” dedi.

 

Karayazı ilçesine bağlı Karasu köyünde çiftçilikle uğraşan 45 yaşındaki 8 çocuk babası Salih Bozdağ nüfus cüzdanını kaybedince hayatı karardı. 2005 yılında çalışmak için gitti İstanbul’da adına şirket kurulan ve bankalardan binlerce liralık kredi kullanılan Bozdağ, bir anda yaklaşık 4 milyon liralık borcun sahibi oldu. 2006 yılından bu yana köyde çiftçilikle uğraştığını ve son iki yıldır neredeyse hergün bir haciz evrakı aldığını anlatan Bozdağ, ne yapacağını bilmediğini söyledi.

“OKUMA YAZMA BİLMİYORUM” 
Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu ve ilgili tüm kurumlara dilekçe gönderdiğini kaydeden Salih Bozdağ, şunları söyledi. “Okuma yazma bilmiyorum ama yüzlerce evrakta imzam var. Birçok bankadan kredi çekmiş, binlerce liralık karşılıksız çek imzalamışım. Her birini benim adımı ve kimlik bilgilerimi kullanarak yapmışlar. Şimdi her yerden haciz kararı geliyor. Üzerime kayıtlı birkaç dönümlük arazim var. Şimdi ne satabiliyorum ne de ekip biçebiliyorum. Zaten yıllardır Kaymakamlık ve köylülerin yardımıyla geçiniyoruz. Tüm bunlardan dolayı cezaevine girersem ailem iyice perişan olur. Avukat tutacak gücüm yok. Ne olur bana yardım edin” dedi.

 
Karasu Köyü muhtarı Harun Öğürce de Salih Bozdağ’ın yaşadıkları karşısında şaşkın olduklarını ve çaresizce beklediklerini belirtti. Bozdağ’ın yıllardır köyde çiftçilik yaptığını ve ticaretle ilgisi olmadığını anlatan muhtar Öğürce, “Salih ve ailesi Kaymakamlığın yaptığı yardımlarla geçiniyor ama şimdi yaklaşık 4 milyon lira borcu var. Bu borç nasıl ödenecek, bu dertten nasıl kurtulacak bizde bilmiyoruz” dedi.

 

Kaynak: Onur SAĞSÖZ / Star

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.