Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Erzurum’un Cankurtaranları

02.11.2012 Cum, 5:47

Reklam

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Sualtı Sporları Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği tarafından geçtiğimiz ay düzenlenen Can Kurtarma Kursunu bitiren 16 kursiyere Bronz Can Kurtarma Sertifikası verildi. Su altı Sporları Federasyonu tarafından gelen Bronz Can Kurtaran Sertifikaları Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar tarafından verildi. Çintimar, sertifikaları Sualtı Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Köksal Kaçmaz ile kursiyerlere dağıttı. Çintimar, kursu başarı ile bitiren yeni can kurtaranlara öğütte bulunarak, bu kursla yetinmemelerini ve daha çok çalışarak, kendilerini geliştirmelerini istedi.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, “İlimize gerek kendi kurumumuz, gerekse Atatürk Üniversitesi tarafından yeni yüzme havuzları yapılıyor. Bu havuzlarda sizin gibi yetişmiş isimlere ihtiyaç duyulacak. Bunun için kendinizi daha çok geliştirin ve insan hayatı için çok önemli olan can kurtarma konusunda daha çok tecrübe edinmeye çalışın. Hepinizi bu kursu başarı ile bitirdiğiniz için kutluyorum” dedi. Erzurum’da yapılan Kursa eğitimci olarak Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Doğukan Can Kurtarma Merkezi’nden Emrah Can, görevlendirilmişti. Can dört gün boyunca 16 kursiyere uygulamaları ve teorik olarak GHSİM Yüzme Havuzunda Can Kurtarma Eğitimi vermişti.
Sualtı Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Köksal Kaçmaz ise yaptığı açıklamada, GHSİM İl Müdürü Fatih Çintimar ile Sualtı Sporları Federasyonu Yönetim kurulunun destekleri sonucu çok önemli bir olaya imza atarak, Erzurum’da yıllar sonra Curtaran Kursu açtıklarını belirterek, “İnanıyorum ki, bu kursu başarı ile tamamlayarak sertifika kazanan kursiyerler, insanlık adına önemli işlere imza atacaklar. Malum Erzurum’da ve bölgemizde göletlerde ve barajlarda, su kanallarında boğulma vakaları sık oluyor. Bu can kurtaranlar sayesinde İnşallah boğulmaların önüne geçeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.