Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’un Cankurtaranları

12.10.2012 Cum, 7:08

Reklam

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Sualtı Sporları Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Can Kurtarma Kursu, 16 kursiyerin katılımı ile devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile Toplantı Salonu’nda devam eden kursta, katılımcıları teorik ve uygulamalı bilgiler sunuluyor. Kursa eğitimcisi olarak Sualtı Sporları Federasyonu’ndan gelen Emrah Can, bayan ve erkek kursiyerlere Yüzme Havuzu’nda uygulama eğitimi verirken, GHSİM Toplantı Salonu’nda ise kursiyerlere teorik anlamda bilgiler sunarak, slayt gösterileri eşliğinde kendilerini can kurtarma teknikleri hakkında bilgilendiriyor.

 
ÇİNTİMAR: KENDİNİZİ HER ZAMAN GELİŞTİRİN
Türkiye’nin 2016 ve 2020 Olimpiyatlarına endekslendiğini ve bu olimpiyatlardan başarı ile çıkması için şimdiden düğmeye basıldığını ifade eden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, Erzurum’a yapılacak olan olimpik yüzme havuzu sayesinde yüzmede bir çok kampın Erzurum’da yapılacağını söyledi. Çintimar, olimpik yüzme havuzunun yapılıp, hizmete girmesinin ardından can kurtaranlara da büyük görev düşeceğini belirterek, “Buradaki kursta başarılı olursanız, diploma alacaksınız, ama benim size tavsiyem, aldığınız diploma ile yetinmeyin, hep kendinizi geliştirin ve havuzda daha çok çalışarak uygulama yapın” dedi.
KAÇMAZ:AMACIMIZ YÜZMEYE HİZMET
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Erzurum İl Temsilcisi Köksal Kaçmaz, “İl Müdürümüz Fatih Çintimar, nezdinde federasyonumuzdan can kuran kursu açmak isteğimizi belirttik. Sağ olsun federasyon başkanımız ve yöneticiler de bize destek vererek, kursu Erzurum’da açtı. 16 kursiyer şu anda can kurtarma kursunda eğitim görüyor. Federasyondan gelen eğitimci Emrah Can kursiyerlerimize hem teorik, hem de pratik anlamda bilgi vererek, onları can kurtarma konusunda eğitiyor. Can kurtarmanın tekniklerini öğretiyor” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.