Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Erzurum’un misafiri

13.11.2012 Sal, 15:03

Reklam

22 yıldır Türkiye’nin dört bir yanına blues müziğini taşıyan ülkemizin ilk ve tek blues festivali “Efes Pilsen Blues Festival”, 23. yılında yolculuğuna Erzurum’da düzenlenecek konserle devam ediyor. Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında Polat Renaissance Hotel, 18 Kasım Pazar akşamı Blues’un Grammy ve Emmy ödüllü isimlerini ağırlıyor.

 
Efes Pilsen tarafından Pozitif Live organizasyonuyla gerçekleştirilen, ülkemizin ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festival 23, bu yıl 23. kez Türkiye’yi turluyor. 20 ilde, 24 konserin verileceği Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında 18 Kasım 2012, Pazar akşamı Polat Renaissance Hotel’de blues devlerini buluşturan bir konser düzenlenecek. Konser 19.30’da başlayacak.

 
BLUES DÜNYASININ ÖNDE GELEN İSİMLERİ ERZURUM’DA
Grammy ve Emmy başta olmak üzere birçok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülen armonika blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues, Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında Erzurum’da düzenlenecek konserin önemli isimlerinden biri. Billy Branch’ın özel konuğu olarak festivale katılan, genç yaşlarda blues ve R&B seslendirmeye başlayıp kariyerinde Junior Wells, Jimmy Dawkins, Bobby Rush, Buddy Guy, Albert King, Professor Eddie Lusk ve B.B. King gibi önemli isimlerle aynı sahneyi paylaşan, Mississippili blues sanatçısı Zora Young da Erzurum’da sahne alacak.

 
Konserde ayrıca Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik blues gitaristi Smokin’ Joe Kubek & Bnois King’in de sahne alacağı Efes Pilsen Blues Festival 23’ün en büyük sürprizlerinden ve keyifli dinletilerinden biri ise 2009 Blues Müzik Ödülleri’nde “En İyi Yeni Sanatçı” ödülü, 2010 ve 2011’de “En İyi Baterist” ödülüne layık görülen, Legendary R.L. Burnside’ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside’in festivale özel gitar performansı olacak.

 
27808 sayılı Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik çerçevesinde bu yıl 24 yaş üstü katılımcılara açık olacak Efes Pilsen Blues Festival 23’ün biletleri Biletix’ten satışa sunuluyor. Bilet fiyatı ise 15 TL.

 
BLUES’UN KALBİ 1989 YILINDAN BU YANA BU FESTİVALDE ATIYOR
Efes Pilsen Blues Festival, 1989 yılından bu yana Türkiye’yi blues müziği ile tanıştırıyor. Gelenekselleşen ve heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen Efes Pilsen Blues Festival kapsamında 22 yılda 87 grup ve 267 sanatçı sahne aldı; toplam 355 konser gerçekleştirildi. Bu konserler 424 binin üzerinde müziksever tarafından izlendi.

 
Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında Antalya, Denizli, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Ankara, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, İstanbul, Edirne, Çanakkale ve İzmir olmak üzere 20 ilde toplam 24 konser düzenlenecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.