Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Erzurum’un süper çocukları

14.03.2013 Per, 15:57

Erzurum’un süper çocukları

Reklam

Aziziye Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ortaokullar arası bilgi yarışmasının ilk etapları tamamlanıyor.

 
İlçedeki ortaokulların gruplar oluşturularak düzenlenen yarışmada 23 Nisan Ortaokulu, Zübeyde Hanım Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Toprakkale Ziyaettin Özatalay Ortaokulu’nun bulunduğu grup yarışmasında heyecanlı ve zorlu bir etap yaşandı. Öğrencilere 20 eşit soru sorulurken, guruptaki okulların tümü soruları bilerek yedek sorulara geçildi. 5 ayrı soruda daha sorulurken son soruyu doğru olarak bilen 23 Nisan Ortaokulu öğrenciler, zorlu mücadelede ipi göğüsledi ve grup birincisi oldu.

 
Yaren Yeniay, Emin Timur, Enes Perktaş, Emin Ketim ve İsminur Terzioğlu’ndan oluşan ekip, yarışmada zaman zaman zorlandıklarını belirterek, “Sorulan sorular bildiğimiz konulardı ancak yarışma heyecanından olsa gerek bazı soruları kaçırdık. Grup birincilerinin yarışacağı ilçe finalinde bu hatayı yapmayacağız ve okulumuza anlamlı bir birincilik daha kazandıracağız. Hedefimiz il genelinde düzenlenen bilgi yarışmasında derece almak. Şampiyon olursak, çok mutlu oluruz.” şeklinde duygularını dile getirdiler.

 

 
Aziziye 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Sıdkı Yılmaz ise, MEB’in düzenlediği bilgi yarışmasının öğrencileri motive etme, geleceğe hazırlama bakımından çok yararlı olduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz zaten yıl sonundaki Seviye Belirleme Sınavı’na çok sıkı bir şekilde hazırlanıyor. Bilgi yarışması da öğrencilerimizi bir anlamda tetikledi. Okulumuza getirdikleri bu başarıdan ötürü kendilerini tebrik ediyorum. İlçe birinciliğinde de derece bekliyoruz.” diye konuştu.
Aziziye’deki ilçe birinciliğinin 20 Mart’ta yapılacağı öğrenildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.