Anasayfa > Ana Manşet, Yaşam > Eş’e son bakış

13.12.2012 Per, 14:07

Reklam

AHMET AKBUĞA-MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

İstanbul Gaziosmanpaşa’da geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen terör saldırısında ağır yaralanarak, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan polis memuru Mücahit Daştan, memleketi Erzurum’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

 
Dün Erzurum’a getirilen şehit polis memuru Mücahit Daştan’ın naaşı, sabah saatlerinde baba ocağı olan Tortum ilçesine bağlı Esendurak köyüne getirildi. Burada şehidi, eşi Aydan Daştan, iki yaşındaki kızı Elif Su Daştan ve şehidin anne ve babasının yanı sıra yakınları karşıladı. Şehit yakınlarının ağıtları ve gözyaşları yürekleri burktu.

 
Cenaze törenine Erzurum ve ilçelerinden yaklaşık 5 bin kişi katıldı. “Şehitler Ölmez, vatan bölünmez” sloganları ile baba ocağından alınan Mücahit Daştan’ın naaşı, dualar ve gözyaşları arasında köy mezarlığına götürüldü.

 
Cenaze namazına Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, ilçe belediye başkanları, çok sayıda emniyet mensubu vatandaş katıldı.
Burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehit polis Mücahit Daştan, dualar eşliğinde toprağa verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.