Anasayfa > Araştırma-İnceleme, Bilim Teknoloji > Espark’ta teknoloji festivali

28.09.2018 Cum, 18:55

Espark’ta teknoloji festivali

Reklam

ECE Türkiye tarafından yönetilen Espark Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen Teknoloji Festivali kapsamında 30 Eylül tarihine kadar sanal gerçeklik, 3D yazıcı, robotik ve maker çocuk atölye çalışmaları saat 14.00-20.00 arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Espark Teknoloji Festivali; günlük hayatın parçası haline gelen teknolojiler ile 7’den 70’e tüm ziyaretçilerinin ilgisine yönelik olarak geliştirilen, deneyim pazarlama odaklı interaktif bir saha etkinliği olarak göze çarpıyor. Espark Alışveriş Merkezi ziyaretçileri, tüm atölye çalışmalarını ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.

Sanal gerçeklik (VR) atölyesi, sanal gerceklik teknolojisi ile gelistirilmis en ilginc VR uygulamalarının denenebileceği atölye çalışmaları ziyaretçiler ile buluşacak. 3D yazıcı atölyesi, ziyaretçiler 60’dan fazla 3D yazıcı ile basılmış objeyi sergi alanında inceleyebilecek ve aktif olarak üretim yapan 3D yazıcıların çalışma prensibi ve teknolojisi hakkında hakkında bilgi edinebilecek. Gıf Booth alanı, teknoloji festivali alanı içerisinde kiosk önünde ziyaretçilerin fotoğrafları çekildikten sonra gif formatında kendilerine hediye edilecek. Robotik atölyesi, ziyaretçiler burada VEX IQ robotları ile uluslararası standartlara uygun oyun sahalarında anlık olarak yarışabilecek ve VEX IQ robotlarının kullanım alanlarına yönelik montaj ve programlama hakkında bilgi edinebilecek. Son olarak ziyaretçiler aaker atölyesinde ise hayal güçlerini kullanarak kendilerine özgü elektronik tabanlı icatlar ve ürünler geliştirebilecek. Etkinliklerde 3D yazıcı kalemler ile 3 boyutlu çizimler yapabilecekleri ve giriş seviyesinde kodlama bilgisi alabilecekleri atölye çalışmaları yapılacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.